Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Ksiądz Sebastian Wieczorek: Wspólnota dla małżeństw przeżywających kryzys

środa, 15 lutego 2023 12:11 / Autor: Katarzyna Bernat
Ksiądz Sebastian Wieczorek: Wspólnota dla małżeństw przeżywających kryzys
Ksiądz Sebastian Wieczorek: Wspólnota dla małżeństw przeżywających kryzys
Katarzyna Bernat
Katarzyna Bernat

Rozmowa z ks. doktorem Sebastianem Wieczorkiem, opiekunem duchowym Wspólnoty Trudnych Małżeństw "Sychar", notariuszem Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

Czym się charakteryzuje ta wspólnota?

Sama nazwa wiele wyjaśnia: Wspólnota Trudnych Małżeństw. Chodzi tu o małżeństwa, które na jakimś etapie życia przeżywają trudności, kryzys. Często są to osoby, które doświadczają problemu separacji małżonków, rozstania oraz dramatu rozwodu. Te trudności wynikają też z relacji małżeńskich i mają różne przyczyny. Wspólnota skupia osoby, które walczą o swoje sakramentalne małżeństwa.

Co daje udział w tej wspólnocie?

Przede wszystkim wsparcie. Mają poczucie, że nie są sami i mogą o swym problemie powiedzieć i będą zrozumiani. Poprzez wymianę myśli, doświadczeń wzajemnie się wspierają. Wspólnota daje też duchowe wsparcie, zbliżenie do Pana Boga. Ludzie doświadczają bliskości Pana Boga, że On jest i nigdy ich nie opuścił.

Jak ludzie do niej trafiają?

Najczęściej przez informację od innych osób. Spotykamy się raz w miesiącu, w każdy drugi piątek miesiąca, bez względu na porę roku. Spotkanie rozpoczyna się Mszą świętą o godz. 18. Jest to okazja do wspólnej modlitwy. Odbywają się w one w kościele Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Kielcach przy ul. Urzędniczej.

Posłuchaj całej audycji:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO