Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Ksiądz Krzysztof Banasik: By zostać wolontariuszem, wystarczy czas i szlachetne intencje

środa, 01 grudnia 2021 10:21 / Autor: Aleksandra Rękas

- Wolontariuszem może być każdy, bez względu na wiek. Wolontariat to pewna forma pracy, świadczenia posługi. Jest on pięknym zjawiskiem, obecnym w naszej rzeczywistości - mówił ksiądz Krzysztof Banasik, wicedyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej, na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak wyliczał ksiądz Banasik, w Caritas Diecezji Kieleckiej funkcjonują szkolne koła Caritas, a także parafialne zespoły Caritas.

- Są także wolontariusze pomagający na koloniach czy przy różnego rodzaju wydarzeniach i akcjach. Tych w porównaniu do osób, które zobowiązują się do długofalowej pomocy, jest zdecydowanie więcej. Wszyscy oni są godni podziwu – podkreślił wicedyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej.

Jak dodał, na cześć wszystkich wolontariuszy już w najbliższą niedzielę (piątego grudnia), odbędzie się Świętokrzyska Gala Wolontariatu.

- Wielu z nich jest w wieku szkolnym, część to studenci, ale nie brakuje także emerytów. Przede wszystkim trzeba chcieć, mieć szlachetne intencje i czas, który możemy poświęcić innym – stwierdził ksiądz Krzysztof Banasik.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO