KOŚCIÓŁ
Ksiądz Jacek Malewski: W niedzielę jest święto patronalne Akcji Katolickiej
- Akcja Katolicka to stowarzyszenie osób świeckich, które ściśle współpracują z hierarchią kościelną. Uświadamiają sobie one, że tworzą Kościół, chcą się formować i żyć łaską Chrztu Świętego - mówił ks. Jacek Malewski, na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.
Jak podkreślił ks. Malewski, Akcja Katolicka zapowiadała to, co stało się podczas II Soboru Watykańskiego.
- Akcja Katolicka zwracała mocno uwagę na rolę ludu Bożego i potrzebę zaangażowania w życie Kościoła Katolickiego. Samo stowarzyszenie powstało w 1928 roku, zostało powołane przez papieża Piusa XI – przypominał.
O działalności w Akcji Katolickiej opowiedziała należąca do niej Stanisława Gawlik.
- W ostatnich latach ukierunkowaliśmy naszą działalność na to, co dzieje się w Polsce. Obserwujemy proces laicyzacji. Musimy na niego reagować, a także realizować nasze działania, takie jak pielgrzymka na Jasną Górę czy obchody Święta Chrystusa Króla – powiedziała.
Obchody święta patronalnego Chrystusa Króla odbędą się 24 listopada, rozpoczną się o godzinie 11 Mszą Świętą w katedrze.





![[FOTO] Rowerowi pielgrzymi na trasie. Mszę Świętą w Chmielniku odprawił biskup Andrzej Kaleta](/media/k2/items/cache/0989f1d9cc4d4b543f745d3fe01c2d19_L.jpg)

![[FOTO] Rowerami na Jasną Górę](/media/k2/items/cache/b6f9a3fcac79cf9ae22e9f09cf2f2f73_L.jpg)
