Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Ksiądz dr Marek Dumin: Obchodzimy Święto Matki Bożej Gromnicznej

poniedziałek, 02 lutego 2026 09:38 / Autor: Aleksandra Rękas
Ksiądz dr Marek Dumin: Obchodzimy Święto Matki Bożej Gromnicznej
Ksiądz dr Marek Dumin: Obchodzimy Święto Matki Bożej Gromnicznej
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

– Nazwa Święta Matki Bożej Gromnicznej wywodzi się z przesłanki biblijnej. Pisze o tym święty Łukasz, wskazując na to że Maryja wraz z Józefem przynieśli Jezusa do świątyni, aby – jako pierworodnego chłopca – ofiarować go Bogu – mówił ks. dr Marek Dumin, prefekt alumnów w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach, na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak mówił ks. Marek Dumin, ze świętem Ofiarowania Pańskiego związane jest rytualne oczyszczenie Maryi Panny, według Prawa Mojżeszowego.

– Maryja miała – za symboliczną opłatę – dokonać swojego oczyszczenia. Wszystko to opisuje nam Ewangelia według świętego Łukasza i w tej Ewangelii poznajemy także starca Symeona i prorokinię Annę. To osoby, które z wiarą czekały na przyjście Zbawiciela. A my, obchodząc dzisiejsze święto, jesteśmy zaproszeni do tego, by uświadomić sobie, że mamy określony czas na poznanie prawdziwego Zbawiciela – Jezusa Chrystusa – mówił prefekt alumnów w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach.

Wesprzyj nas!
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO