KOŚCIÓŁ
Krytycznie o gender


„Gender. Spojrzenie krytyczne” – to właśnie ta publikacja była tematem ostatniego spotkania w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach. Twórcy tej pozycji mówili o jej zawartości a także najważniejszych przesłaniach. Wydarzenie połączone było z panelem dyskusyjnym.
Książka pt. „Gender. Spojrzenie krytyczne” to publikacja składająca się z kilkunastu artykułów przedstawiających ideologię gender z różnych punktów widzenia. – Tak naprawdę cała pozycja jest podzielona na cztery części. Pierwsza z nich przedstawia historyczne i filozoficzne źródła gender. Opisana została tu droga powstawania tego zjawiska. W drugiej części przedstawione jest naukowe podejście do tematu. Genetyk i psycholog powołując się na wyniki różnorodnych badań, w sposób obiektywny przedstawiają to, czego się dowiedzieli na temat ludzkiej płciowości. Trzecia część to gender z punktu widzenia filozofów. Niewątpliwie ich ocena jest bardzo krytyczna. Ostatnia część z kolei jest poświęcona reperkusjom społecznym. Zawiera ona doskonały tekst pani Gabrieli Kuby – znanej właściwie na całym świecie socjolog zajmującej się tą problematyką. Specjalistka ta pokazuje jakie są skutki społeczne wprowadzania tej ideologii w życie - przedstawia ksiądz profesor Jarosław Jagiełło, dziekan Wydziału Filozoficznego tej uczelni, a zarazem jeden ze współredaktorów książki.
Książka przez wielu specjalistów została uznana za obiektywną. – Miłym było to, kiedy otrzymywałem telefony od uczonych, którzy mówili, że jest ona wyrazem bardzo rzetelnych poszukiwań naukowych. Przemawia w niej prawnik, filozof, psycholog czy genetyk – zaznaczył. Przesłanie publikacji sprowadza się do tego, że ideologia gender to krypto marksistowskie myślenie o człowieku. – Nie możemy manipulować naszą płcią, bo może się to skończyć bardzo źle – powiedział ksiądz Jagiełło.
Książkę można zamówić poprzez stronę jednosc.com.pl.
Posłuchaj co na temat gender mówi współautor książki ks. dr hab. Dariusz Oko z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie:
Część I:
Część II:
Posłuchaj rozmowy z ks. Dariuszem Oko
https://emkielce.pl/kosciol/krytycznie-o-gender#sigProGalleriad356a2b8e1
![[FOTO+VIDEO] Diecezja kielecka na Jubileuszu Młodych w Rzymie](/media/k2/items/cache/dddcb5aa6f0373484ede6379fa584a04_L.jpg)


![[FOTO] Parafia w Przemykowie świętuje 700-lecie](/media/k2/items/cache/0e7fb1aadf1309fda42a28d51ee41baa_L.jpg)


![[WIDEO] Biskup Jan Piotrowski: Kiedy mówimy o Jezusie Chrystusie, głosimy Ewangelię](/media/k2/items/cache/4b8614c944b8e2097094fadb2a0274ed_L.jpg)

