Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

[VIDEO+GALERIA] "Kochane Pierwszaki" - spotkanie pierwszoklasistów z biskupem Marianem Florczykiem

piątek, 13 września 2019 12:45 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

Poświęcenie plecaków, taniec, śpiew i dobra zabawa – tak w skrócie można opisać tegoroczną edycję „Kochanych Pierwszaków”. Spotkanie odbyło się w kieleckiej Hali Legionów. Podczas wydarzenia, jak co roku, ksiądz biskup Marian Florczyk udzielił błogosławieństwa najmłodszym.

Nazwa wydarzenia „Kochane Pierwszaki” nie jest przypadkowa. - Chcemy uświadamiać dzieciom, że są ważne nie tylko dla rodziców, ale dla wszystkich dorosłych, dlatego oprócz nich są z nami też nauczyciele, strażacy i policjanci. To spotkanie ma służyć integracji, zabawie, modlitwie, ale również edukacji na temat bezpiecznego poruszania się - informuje ksiądz biskup Marian Florczyk. - Pomysł organizacji wydarzenia zrodził się z obserwacji: przyglądałem się dzieciom, słuchałem ich rodziców i zauważyłem, że pójście do pierwszej klasy to dla wszystkich duże przeżycie - dodaje biskup.

Wydarzenie zostało zorganizowane już po raz dwunasty. - Przyjechały dzieci z całego województwa świętokrzyskiego i jest ich wyjątkowo dużo, bo ponad dwa tysiące. Serce rośnie, kiedy patrzy się na te uśmiechnięte maluchy. Jest to ich pierwsza tak duża impreza integracyjna i widać, że świetnie się bawią - mówi Kazimierz Mądzik, Świętokrzyski Kurator Oświaty.

Uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Kielcach potwierdzają słowa kuratora. - Jest superowo! Świetnie się bawimy, tańczymy, święcimy plecaki i na dodatek nie będzie dzisiaj lekcji! To jest chyba najfajniejsza impreza w naszym życiu, nawet nie żałujemy.

W spotkaniu brali również udział wychowawcy. - Maluchy dobrze się bawią, co zresztą widać. Niektóre z nich jechały dzisiaj po raz pierwszy autokarem, więc od samego rana mają lekcję z bezpieczeństwa, która jest kontynuowana tutaj. To bardzo potrzebne i wartościowe wydarzenie - mówi Renata Kubat, wychowawca w Szkole Podstawowej w Nagłowicach.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO