Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Już tylko jeden dzień drogi do Matki Bożej Jasnogórskiej

piątek, 12 sierpnia 2022 14:59 / Autor: Łukasz Czerwiak
Już tylko jeden dzień drogi do Matki Bożej Jasnogórskiej
Już tylko jeden dzień drogi do Matki Bożej Jasnogórskiej
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Pielgrzymi z diecezji kieleckiej opuścili już województwo świętokrzyskie. Siódmego dnia „rekolekcji w drodze” wyruszyli z Koniecpola, w którym o godzinie 6:00 uczestniczyli w Eucharystii pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Wieczorem pielgrzymi dotrą do Mstowa.

W trakcie homilii kaznodzieja pielgrzymkowy podkreślił jak ważna jest posługa kapłańska.

– Na kapłaństwo nikt z nas nie zasłużył. Zostało nam dane, ale i też przede wszystkim zadane. Kapłaństwo w nas jest jak ewangeliczny talent, który trzeba rozmnażać. Kapłaństwo to jest skarb – mówił ksiądz Sylwester Robak.

Oto cała homilia:

– Ja osobiście zauważam jak bardzo potrzebny jest przykład kapłana, który idzie na pielgrzymce, który angażuje się w grupę. Rola księdza to nie tylko mówienie konferencji i prowadzenie modlitw. Powinniśmy potrafić bawić się wspólnie z ludźmi. Właśnie w ten radosny sposób okazywać przeżywanie daru, jakim jest kapłaństwo. Wtedy pokazujemy, że Kościół nie jest jakąś skostniałą instytucją, która daje tylko prawa, nakazy i zakazy, ale jest wspólnotą ludzi, którzy czerpią radość z tego, że Bóg jest ich ojcem  – powiedział ksiądz Marcin Bąk, przewodnik grupy żółto–niebieskiej.

Wysłuchaj konferencji:

Posłuchaj Magazynu Pielgrzyma:

Na naszej antenie o godzinie 19:45 codziennie przez całą pielgrzymkę gości „Magazyn Pielgrzyma”.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO