Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

„Idź za Barankiem”, czyli XXVII Spotkanie Młodych Lednica 2000

sobota, 03 czerwca 2023 23:40 / Autor: Weronika Leszczyńska
„Idź za Barankiem”, czyli XXVII Spotkanie Młodych Lednica 2000
„Idź za Barankiem”, czyli XXVII Spotkanie Młodych Lednica 2000
Weronika Leszczyńska
Weronika Leszczyńska

W sobotę, 3 czerwca, odbyło się XXVII Spotkanie Młodych Lednica 2000. W tym roku wiernym przewodniczyło hasło „ Idź za Barankiem”. Nie zabrakło modlitwy rozmów i tańca.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000 to największe w Polsce wydarzenie gromadące młodzież katolicką. Pomysłodawcą  był dominikanin, ojciec Jan Góra. Obecnie duszpasterzem spotkań i wspólnoty jest  Tomasz Nowak OP.

- W tym roku zauważyłem  większe zainteresowanie wyjazdem niż w ubiegłych latach - mówi ksiądz Marcin Boryń, diecezjalny duszpasterz młodzieży. - Nasz autokar został bardzo szybko zarezerwowany i jeszcze w ostatniej chwili wiele osób pytało się o miejsca na Lednicę. Cieszę się, że to zainteresowanie wzrasta, bo wydawało się, że z powodu braku ojca Jana Góry spotkanie zostanie zapomniane. Jednak staje się na nowo  nowo żywym spotkaniem, które interesuje coraz więcej młodych. Jest sporo takich, którzy jadą po raz koleny, ale też pojawiają się osoby, które słyszały od swoich znajomych, że jest to dobre wydarzenie. Mam nadzieję, że przyjadą umocnieni i będzie okazją do spotkania się w jednym uwielbieniu Pana Jezusa również w przyszłym roku - dodaje.

Na tegoroczne spotkanie młodzi oraz ich duszpasterze z naszej diececji  wyruszyli między innymi z Daleszyc, Wiśniówki, Kielc, Małogoszcza oraz Chęcin.

W programie nie zabrakło Zawołania, Procesji orłów, Mszy Świętej oraz przejścia przez Bramę Rybę. Konferencję pt.” Co naukowcy wiedzą o Eucharystii?”  wygłosił prof. Sebastian Kubis oraz br. Tomasz Łakomczyk OFMCap.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO