Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

I ty możesz kolędować

wtorek, 29 listopada 2022 12:59 / Autor: Łukasz Czerwiak
I ty możesz kolędować
fot. Pixabay
I ty możesz kolędować
fot. Pixabay
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Już tylko do 30 listopada można się zgłosić na przesłuchania do XVI Świętokrzyskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Gala Finałowa odbędzie się piątego stycznia.

Świętokrzyski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Oj maluśki, maluśki…” został zainicjowany przez ks. Piotra Klimczyka, którego imię patronuje wydarzeniu.

– Mimo, że do świąt zostało jeszcze sporo czasu, już teraz organizujemy eliminacje. Chcemy jak najlepiej przygotować wydarzenie. Przypominamy, że do 30 listopada każdy może się do nas zgłosić. Tutaj też zostawiamy sobie trochę czasu, aby to należycie rozplanować i dogadać z każdym chętnym odpowiedni termin przesłuchania – tłumaczy ksiądz Piotr Orlikowski, organizator.

Kandydaci do wystąpienia na gali finałowej mogą sprawdzić swoje umiejętności wokalne od 9 do 11 grudnia w Zespole Szkół Katolickich im. Św. Stanisława Kostki w Kielcach. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ

– Od jakiegoś czasu nasz festiwal to także świętokrzyskie eliminacje do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Laureaci konkursu z naszej diecezji będą reprezentować nasz region w Będzinie. Myślę, że tym bardziej warto u nas sprawdzić swoje umiejętności. Kto wie, kogo czeka ta ciekawa przygoda – uzupełnia ks. Orlikowski.

Dla zwycięzców zostały przewidziane atrakcyjne nagrody.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO