Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] W katedrze modlili się w intencji duchownych i ich przyjaciół

sobota, 11 stycznia 2020 13:49 / Autor: Wiktor Żelazny
Wiktor Żelazny

Grono Przyjaciół Seminarium spotkało się dzisiaj w kieleckiej katedrze, by wspólnie modlić się za dar kapłaństwa i nowe powołania. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył pasterz diecezji kieleckiej biskup Jan Piotrowski.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11 koncertem kolęd. Następnie odprawiona została Eucharystia w intencji zgromadzonych, a kazanie do zgromadzonych wygłosił biskup Jan Piotrowski.

- Do sprawowania Eucharystii i sakramentu pokuty potrzebni są kapłani. Im bowiem Pan Jezus dał ten mandat słowami „Czyńcie to na moją pamiątkę”, a w dniu zmartwychwstania udzielił im władzy odpuszczenia grzechów. Dla nas, kapłanów, to wszystko jest niczym niezasłużoną łaską, nawet jeśli tym darem został obdarowany człowiek słaby, kruchy w swej osobowości, jak ewangeliczne naczynie gliniane, o którym mówi święty Paweł w liście do Koryntian – mówił w swojej homilii biskup Jan Piotrowski.

Spotkanie zakończył program artystyczny przygotowany przez alumnów. Wydarzenie było okazją do poznania alumnów, za których modlą się osoby z Grona Przyjaciół Seminarium. Przypomnijmy, że stowarzyszenie wspierające seminarium zostało założone 5 grudnia 1996 roku. Obecnie liczy ono 6231 członków.

Posłuchaj całego kazania:

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO