Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] Poznaj „Polish Madmana”. Wystawa przed katedrą otwarta

czwartek, 11 kwietnia 2024 15:09 / Autor: Łukasz Czerwiak
[FOTO] Poznaj „Polish Madmana”. Wystawa przed katedrą otwarta
[FOTO] Poznaj „Polish Madmana”. Wystawa przed katedrą otwarta
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Biskup Kielecki Jan Piotrowski we współpracy z Fundacją Towarzystwo Projektów Edukacyjnych zorganizował wystawę plenerową „Polish Madman. Rzecz o Kardynale Adamie Kozłowieckim”. Uroczystemu otwarciu towarzyszyła projekcja filmu.

Kapłani, siostry zakonne, wierni, a wśród nich młodzież z Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach oraz Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej w Kielcach zgromadzili się w kinie Moskwa na projekcji filmu „Serce bez Granic”. Produkcja ukazała życie i dziedzictwo kardynała Adama Kozłowieckiego, człowieka o niezachwianej wierze i niezwykłej misji.

– Warto poznać jego historie, bo to postać, którą śmiało możemy postawić w gronie wybitnych Polaków takich jak św. Jan Paweł II czy kardynał Wyszyński. Pomimo tego, że był więźniem obozów w Auschwitz i Dachau, to nie przucił wartości, którymi się kierował. Możemy się od niego uczyć przyjmowania drugiego człowieka, ale przede wszystkim tego, który jest inny niż ja. Kardynał Kozłowiecki budował mosty, które łączyły ludzi wychowanych w różnych kulturach. Promował dialog i zrozumienie ludzi różnych światów – opowiada Paweł Zarzycki, twórca wystawy.

Następnie wszyscy przeszli przed kielecką katedrę, gdzie odbyło się otwarcie wystawy.

– To wspaniały człowiek, którego miałem zaszczyt poznać. Cokolwiek byśmy o nim nie powiedzieli, to zawsze będzie to za mało. W jego postaci trzeba odkrywać szlachetny, dobry przykład. Dobrze, aby jego historia była dla nas zwierciadłem, które przypomni nam, że w każdym człowieku jest coś dobrego. On pokazał, że potrafił kochać drugiego człowieka nawet w najcięższych życiowych warunkach – mówi biskup Jan Piotrowski.

Wystawę możemy oglądać do szóstego maja.

Modlitwy
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO