Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] Biskup Jan Piotrowski poświęcił nowe witraże w świątyni w Posłowicach

niedziela, 04 lutego 2024 14:21 / Autor: Łukasz Czerwiak
[FOTO] Biskup Jan Piotrowski poświęcił nowe witraże w świątyni w Posłowicach
[FOTO] Biskup Jan Piotrowski poświęcił nowe witraże w świątyni w Posłowicach
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Po rozbudowie kościoła pw. św. Izydora w Posłowicach, wierni zafundowali cztery nowe witraże. Podczas niedzielnej Eucharystii poświęcił je Biskup Kielecki.

W ostatnich latach ksiądz proboszcz Jarosław Czerkawski wraz z parafianami rozbudował parafialną świątynię. Zwieńczeniem prac było wstawienie czterech nowych witraży.

– One nie nawiązują do poprzednich, lecz odnoszą się do wydarzeń przeżywanych przez wiernych. W głównym ołtarzu jest od teraz bł. Carlo Acutis, przykład umiłowania Eucharystii dla młodych, a także bł. Karolina Kózkówna. W parafii mamy relikwie św. Faustyny, więc postanowiliśmy dołożyć do nich obraz Jezusa Miłosiernego. Zawsze w drugi piątek miesiąca mamy godzinę miłosierdzia. Zaś w czwartym oknie widzimy Chrzest Polski, który jest obok wizerunku naszego patrona, a także chrztu Jezusa – informuje duszpasterz.  

Nowe okna ufundowali parafianie.

– To są osoby prywatne. Rodzina Anity i Dariusza Orkiszów ufundowała obraz Miłosierdzia Bożego. W przypadku bł. Carlo była to pani Marzena Wojewódzka. Zaś pozostałe dwa to wspólne dzieło wielu parafian – dodaje ks. Czerkawski.

Poświęcenie nowych witraży odbyło się po komunii. W homilii biskup Piotrowski zwrócił uwagę na to, że świeci nadal żyją i mogą być dla nas inspiracją.

– Poszukiwania Jezusa uczą nas święci. Również ci na waszych nowych witrażach z dawnych i obecnych czasów. Jak męczennica, młodziutka bł. Karolina, inteligentny Carlo Acutis, syn tych czasów, czy ukazujący nam perspektywę miłości obraz Miłosierdzia Bożego. Zaś chrzest Polski to początek nowych dziejów z Jezusem. Można powiedzieć, że wtedy szło nowe. Czy po tysiącach latach rozpoznajemy przekaz Ewangelii? – powiedział Biskup Kielecki.

Posłuchaj całej homilii:

W trakcie Mszy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej odnowiły przyrzeczenia chrzcielne.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO