Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] Biskup Jan Piotrowski do księży: Bądźmy pokorni jak Jezus

czwartek, 23 maja 2024 14:01 / Autor: Łukasz Czerwiak
[FOTO] Biskup Jan Piotrowski do księży: Bądźmy pokorni jak Jezus
[FOTO] Biskup Jan Piotrowski do księży: Bądźmy pokorni jak Jezus
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W bazylice katedralnej w Kielcach odbył się diecezjalny Dzień Kapłański. – Zapraszam was wszystkich bracia kapłani, abyśmy się razem wpatrywali w Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana – powiedział biskup Jan Piotrowski. 

W katedralnych murach zgromadzili się kapłani z całej diecezji. Centralnym punktem wydarzenia była uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Eucharystię koncelebrowali biskupi pomocniczy diecezji kieleckiej Marian Florczyk i Andrzej Kaleta oraz biskup Waldemar Musioł, biskup pomocniczy diecezji opolskiej. 

– Potrzeba nam odważnej podróży w głąb samych siebie, aby zobaczyć, na ile w nas obecny jest Jezus Chrystus, który dzięki mnie może docierać do świata. Każdy kapłan to dom życia wewnętrznego i mieszkanie Ducha Świętego. To właśnie tam można odnaleźć piękno przyjacielskiej relacji z Panem Bogiem, ale także swoje grzechy i ograniczenia, które leczy On swoim Miłosierdziem  – tłumaczył Biskup Kielecki. 

Posłuchaj całej homilii:  

Przed Mszą Świętą kapłani wzięli udział w konferencji, którą wygłosił biskup Waldemar Musioł. Opowiedział on o posłudze księdza we wspólnocie Kościoła. W programie była także adoracja Najświętszego Sakramentu, a także modlitwa Liturgią Godzin.

– Jest to piękna inicjatywa, tym bardziej, że nie w każdej diecezji jest stosowana. To okazja do powrotu do korzeni naszego powołania. Ja przyjąłem święcenia w katedrze 44 lata temu. Pamiętam ten dzień i myślą do niego wracam bardzo często. To najważniejsze, że dziś po tylu latach mogę stwierdzić, że dobrze wybrałem. Jestem dumny z tego, że jestem kapłanem i mogę służyć i pracować na kolejnych parafiach. Cieszę się, że na każdą z nich mogę wrócić z podniesionym czołem – wspominał ks. Henryk Makuła, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Małogoszczu.

– Dla mnie dzień święceń był dniem szczególnym, ponieważ zdałem sobie sprawę, że jestem powołany, żeby służyć Bogu i ludziom poprzez posługę sakramentalną. Wiadomo, są cięższe momenty, ale jeżeli to wszystko się powierza Jezusowi Chrystusowi, to jest o wiele łatwiej – dodał ks. Mateusz Magiera, wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Strawczynie.

Przypomnijmy, że w czwartek, 23 maja, obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Przeżywany dzisiaj dzień jest zachętą dla kapłanów, aby jeszcze bardziej odkryli i przeżyli tę prawdę.

Modlitwy
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO