Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] Arcybiskup Henryk Jagodziński w parafii Ducha Świętego w Kielcach

wtorek, 25 sierpnia 2020 11:49 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Arcybiskup Henryk Jagodziński odprawił uroczystą Mszę Świętą w parafii Ducha Świętego w Kielcach. Wspólnota parafialna przeżywa odpust ku czci swojej drugiej patronki – św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego.  Podczas liturgii wierni udzielili także wsparcia dla chrześcijan w Ghanie.

Przypomnijmy, że arcybiskup dokładnie 3 maja został mianowany przez papieża Franciszka nuncjuszem apostolskim w tym afrykańskim kraju. – To wyjątkowe wydarzenie w dziejach naszej wspólnoty parafialnej, tym bardziej, że arcybiskup pochodzi z diecezji kieleckiej. Księże arcybiskupie, dzisiaj modlimy się z tobą i wzywamy Ducha Świętego, aby obficie napełnił Cię swoimi darami i był dla ciebie światłem wobec wszelkich wyzwań. Niech wspiera cię wstawiennictwo św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego – mówił proboszcz parafii ks. Marek Czarnota.

Arcybiskup w swojej homilii zwrócił uwagę na kluczową rolę dążenia do świętości w życiu chrześcijan. – Mała Arabka mówi nam, że w życiu liczy się tylko świętość. Zapewne nie ma nikogo w tej świątyni kto by się z tym nie zgodził. Musimy jednak w pokorze przyznać, że w realizacji świętości każdego dnia różnie bywa, nie zawsze nam to wychodzi tak jakbyśmy tego chcieli i jakby tego Pan Bóg od nas oczekiwał – zauważył nuncjusz apostolski w Ghanie i przypomniał jak ważna jest skromność i pokora, które przybliżają nas do zbawienia.

Wyjaśnił także dlaczego druga patronka parafii Ducha Świętego może być wzorem do naśladowania. – Święta Maria od Jezusa Ukrzyżowanego jest dla nas wzorem świętości nie poprzez jej brak wykształcenia, ubóstwo, czy choroby, ale poprzez swoją wierność Panu Bogu, a co za tym idzie przez konsekwentne podążanie drogą świętości – dodał.

Arcybiskup zauważył, że owocem miłości do Jezusa jest radość.

Posłuchaj całej homilii:

Wierni udzielili w trakcie Mszy Świętej wsparcia dla chrześcijan w Ghanie. Jeszcze dziś o godzinie 18 Mszę Świętą podczas odpustu w parafii Ducha Świętego odprawi biskup kielecki Jan Piotrowski.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO