Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] 30 lat minęło! Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Kieleckiej świętuje jubileusz

sobota, 13 kwietnia 2024 17:55 / Autor: Łukasz Czerwiak
[FOTO] 30 lat minęło! Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Kieleckiej świętuje jubileusz
[FOTO] 30 lat minęło! Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Kieleckiej świętuje jubileusz
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Uroczysta Msza Święta, gala oraz bal trzydziestolecia – tak 30 urodziny świętowali członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kieleckiej. Uroczystości odbyły się w sobotę (13 kwietnia) w Kielcach. 

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w diecezji kieleckiej powstało 23 lutego 1994 roku. Wspólnotę do istnienia powołał dekret biskupa Kazimierza Ryczana. Obecnie KSM zrzesza młodzież w 19 parafiach diecezji kieleckiej.

– Dzięki temu stowarzyszeniu rozwijam się i czuję się bezpiecznie. Osoby, z którymi się spotykam stały się dla mnie jak rodzina. Myślę, że KSM przekazuje wartości, które są piękne. Kierowanie się nimi daje mi olbrzymią radość. Dzięki zaangażowaniu w te działania doświadczam tego, że mam wpływ na to jak dzisiaj wygląda Kościół, bo to nie są mury, ale my, młodzi ludzie – opowiadała Agnieszka Czerw z oddziału w Busko-Zdroju.

Formacja w KSM odbywa się poprzez cotygodniowe spotkania oraz akcje charytatywne. 

– Dla mnie KSM to druga rodzina. Jestem we wspólnocie od dwóch lat i dużo mi to daje. W codzienności, gdy mam nawet jakiś problem z lekcjami, to wiem, że mogę liczyć na pomoc moich kolegów i koleżanek. Razem uczestniczymy także w różnych spotkaniach modlitewnych, które bardzo dużo mi dają. Śmiało mogę powiedzieć, że dzięki nim doświadczam Jezusa – stwierdził Michał Hajduk z oddziału w Małogoszczu.

Uroczyste obchody rozpoczęły się w kieleckiej katedrze od Eucharystii, której przewodniczył biskup Jan Piotrowski.

– Świadectwo wiary jest najlepszym i najbardziej owocnym zasiewem na glebie ludzkich serc. Przed laty jeden z afrykańskich biskupów mawiał, że pierwszą ziemią misyjną, która potrzebuje nawrócenia jest ludzkie serce. Do tego Jezus zachęca swoich uczniów i nie jest to jakieś bezmyślne zachowanie, bo On cały czas im towarzyszy – powiedział Biskup Kielecki.

Posłuchaj całej homilii:

Następnie uczestnicy wydarzenia przeszli do kieleckiego Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie odbyła się gala trzydziestolecia. Spotkanie zakończył bal trzydziestolecia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO