Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Finał akcji „Pola Nadziei” w Miechowie. Był „Żonkilowy Marsz” i wiele atrakcji

środa, 22 czerwca 2022 13:08 / Autor: Michał Łosiak
Finał akcji „Pola Nadziei” w Miechowie. Był „Żonkilowy Marsz” i wiele atrakcji
Fot. Wojciech Filipek
Finał akcji „Pola Nadziei” w Miechowie. Był „Żonkilowy Marsz” i wiele atrakcji
Fot. Wojciech Filipek
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Specjalny marsz, wręczenie nagród, wiele atrakcji i lecące w stronę nieba żółte balony – tak wyglądał finał akcji „Pola Nadziei” na rzecz hospicjum im. bł. s. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie.

Tegoroczne hasło brzmiało „Być bliżej”.

– To zdanie, które mieści w sobie współpracę, zaufanie i chęć towarzyszenia innym. Bycie bliżej to także wsparcie naszej działalności poprzez wolontariat, modlitwę, dobre słowo, dar serca i dobroczynność materialną – zaznaczył Kacper Idzik, koordynator wolontariatu w miechowskim hospicjum.

Pod przewodnictwem zespołu RYTM ze Skalbmierza, Miejskiej Orkiestry Dętej w Słomnikach, Orkiestry Dętej w Sieciechowicach, Orkiestry Dętej w Nasiechowicach, Zespołu Pieśni i Tańca „Miechowiacy” zgromadzeni wyruszyli  wspólnym „żonkilowym marszem nadziei” po ulicach Miechowa, i dotarli do Parku Miejskiego.

W podsumowaniu kampanii wziął udział ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej, który podkreślił, że odbywające się wydarzenie wpisało się w Ziemię Miechowską.

– Witam wszystkich zaproszonych gości, wolontariuszy, dzieci wraz z rodzicami, wszystkich przyjaciół naszego hospicjum, nasze rodziny. Pracowników hospicjum, którzy na co dzień pielęgnują, dbają i oddają serce dla pacjentów. To wielki dzień dla całej społeczności hospicyjnej – mówiła s. Benedykta Majzner, kierownik placówki.

Tego dnia wręczone zostały nagrody „Przez twe ręce”. To wyróżnienie przyznawane dla osób czyniących dobro ludziom chorym i cierpiącym. Otrzymały je: Maria Placek i Barbara Waszuk a główną nagrodę: s. Jadwiga Juszko, Anna Gawin i Eugeniusz Poręba.

Podczas festynu wspólnota hospicyjnego wolontariatu przygotowała liczne atrakcje dla całych rodzin. Jedną z budzących największe emocje była zabawa „LOS SZCZĘŚCIA”. Wystarczyło odszukać wolontariuszki, które umożliwiały wylosowanie szczęśliwego numeru. Główną nagrodą był voucher o wartości 1500 złotych na zakup roweru ufundowany przez Urząd Gminy i Miasta Miechów.

Po zakończonej części oficjalnej, zaproszono wszystkich na zaplanowany happening, czyli wypuszczenie dużej ilości żółtych balonów napompowanych helem jako symbol nadziei. Wydarzenie występami artystycznymi uświetniali: Studio Wokalne Katarzyny Kornaś przy CKiS w Miechowie i Zespół Pieśni i Tańca w Miechowie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO