Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Dwie nowe dziewice konsekrowane w diecezji kieleckiej

sobota, 22 czerwca 2024 20:42 / Autor: Michał Łosiak
Dwie nowe dziewice konsekrowane w diecezji kieleckiej
Dwie nowe dziewice konsekrowane w diecezji kieleckiej
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Przez posługę Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego do grona dziewic konsekrowanych naszej diecezji dołączyły dwie kobiety. Liturgia odbyła się w Kościele Świętej Trójcy w Kielcach.

W swojej homilii, Biskup Kielecki zwrócił uwagę na wyjątkowe powołanie do życia konsekrowanego. Zwrócił się również do obecnych dziewic – Jolanty Sadowskiej i Beaty Syzduł.

– Karmcie się obficie modlitwą osobistą, Słowem Bożym i łaską sakramentów świętych, zwłaszcza Eucharystii, a codzienna modlitwa Liturgią Godzin niech ubogaca Kościół waszą wiernością(…). Niech wasze kilkukrotne „chcę” potwierdzi dzisiejszy wybór, który pozwoli Duchowi Świętemu na owocne działanie w waszych sercach, a obrączka jaką otrzymacie niech będzie widzialnym znakiem zaślubin z  Chrystusem i waszą pamięcią, aby dotrzymać wierności Oblubieńcowi – mówił Pasterz naszej diecezji.

Po homilii odbył się obrzęd konsekracji dziewic. Biskup nałożył ręce na kandydatki, po czym otrzymały one obrączki i brewiarze.

– Już od jakiegoś czasu jestem zaangażowana w życie Kościoła i posługuję w swojej rodzinnej parafii. Zostałam zachęcona do formacji i konsekracji przez księdza, który prowadził jedną z grup parafialnych, do których należę. Dalej będę służyła ludziom i parafii oraz realizowała powołanie wśród ludzi i świata, ale w życiu w czystości i wyłącznym oddaniu się Panu Bogu – tłumaczyła nam Jolanta Sadowska.

Dziewice konsekrowane są jedną z form życia konsekrowanego. Do tej pory taką posługę przyjęło siedem pań.

– To powołanie jest łaską Boga i tajemnicą, którą wyjawił On w stosunku do dziewic. One Jego wolę przyjęły. Odpowiadając na to powołanie, oddają swoje życie Chrystusowi, stając się Jego oblubienicami. Są więc także znakiem obecności Boga w świecie i tego, że można również dziś żyć w czystości.

Wśród wspomnianych form życia konsekrowanego są także męskie i żeńskie zgromadzenia zakonne, zakony kontemplacyjne, ale również pustelnicy i wdowy konsekrowane. Już w niedzielę (30 czerwca0 do grona tych ostatnich dołączą cztery wdowy.

Modlitwy
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO