Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Do góry! Wojtyła na 101 - odcinek 3 z udziałem biskupa Mariana Florczyka

poniedziałek, 29 listopada 2021 13:35 / Autor: Michał Łosiak

Za nami trzecie spotkanie z cyklu „Do góry! Wojtyła na 101”, realizowanego przez Stowarzyszenia Wesoła54. Kluczem do jego przeprowadzenia jest 101 zagadnień z nauczania św. Jana Pawła II, które są dziedzictwem duchowym  oraz kulturowym Polaków.

W trzecim odcinku rozmówcami redaktor Katarzyny Bernat byli: biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Marian Florczyk, ks. Jan Jagiełka, proboszcz parafii św. Bartłomieja Apostoła w Szczekocinach, Jacek Sabat, dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, Alicja Piłat, założycielka i prowadząca Zespół Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech” oraz aktorzy Teatru im. Stefana Żeromskiego – Joanna Kasperek i Wojciech Niemczyk.

Tematem dyskusji było nauczanie św. Jana Pawła II dotyczące niepełnosprawnych, ale również kultury. Spotkanie odbyło się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

W ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Wesoła54 odbędzie się w sumie 6 spotkań artystyczno-edukacyjnych z udziałem twórców  i artystów. Wydarzenia transmitowane są na żywo poprzez facebookowy profil Wesoła54 oraz na stronie emkielce.pl .

Projekt „do góry! Wojtyła na 101” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kolejne spotkanie odbędzie się już w piątek, 3 grudnia o godzinie 12 w Domu św. Jana Pawła II w Pietraszkach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO