Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Dar Juniora dla Seniora. Caritas inauguruje wielkopostną zbiórkę

czwartek, 27 lutego 2020 12:04 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Dziesięć tysięcy skarbonek trafi do wiernych naszej diecezji w ramach wielkopostnej akcji „Dar Juniora dla Seniora” organizowanej przez Caritas. Pomoc, w którą co roku angażują się dzieci ma trafić do najstarszych mieszkańców regionu.

Skarbonki można odebrać bezpłatnie w swojej parafii. – To zachęta do praktykowania jałmużny.  Chcemy, aby miała ona wymiar międzypokoleniowy i przez dzieci trafiła do całej rodziny, a finalnie posłużyła jako pomoc osobom starszym – mówi ks. Krzysztof Banasik, wicedyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej.

Zebrane podczas Wielkiego Postu środki nie są przekazywane do centrali, ale pozostają w parafiach i mogą być przeznaczone na cele lokalnej wspólnoty. – Nasze życie nie powinno ograniczać się do zaspokajania własnych potrzeb, więc warto w tym czasie zrezygnować z jakiejś przyjemności i złożyć ofiarę. Skarbonki, z pomocą Szkolnych i Parafialnych Kół, trafią do najbardziej potrzebujących w danej społeczności. Warto więc rozejrzeć się wokoło i dostrzec potrzeby innych – dodaje ks. Krzysztof Banasik.

Jałmużnę można również złożyć przez wysłanie sms o treści POMAGAM pod numer 72052. Jego koszt to 2,46 zł z VAT.

Zbiórka stała się już tradycją w wielu wspólnotach parafialnych. W parafii Ducha Świętego w Kielcach dzieci przekazały w zeszłym roku 50 skarbonek, z których środki trafiły na posiłki dla najmłodszych oraz pomoc doraźną w postaci leków dla potrzebujących. – Nasi parafianie chętnie włączyli się w zbiórkę. Dzieci mogą być więc przykładem jak realizować jedną z wielkopostnych praktyk, czyli jałmużnę, odmawiając sobie przyjemności i pomagać – zauważa ks. Adam Kaczmarczyk, wikariusz parafii.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO