KOŚCIÓŁ
Caritas pomaga więźniom i ich rodzinom


Caritas Diecezji Kieleckiej pomaga więźniom i im rodzinom. Osoby te mogą liczyć m.in. na pomoc w opłaceniu bieżących rachunków.
Caritas Diecezji Kieleckiej już od wielu lat realizuje projekty adresowane do osób pokrzywdzonych przestępstwem. Od dziesięciu lat prowadzi między innymi Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym. W lutym tego roku organizacja rozpoczęła realizację kolejnego projektu. – Zawarliśmy umowę z Ministerstwem Sprawiedliwości dotyczącą realizacji programu skierowanego do osób pozbawionych wolności i ich rodzin – powiedział ks. Stanisław Słowik, dyrektor kieleckiej Caritas.
Osoby te mogą liczyć między innymi na wsparcie finansowe czy psychologiczne. Skazani pomoc otrzymają po opuszczeniu murów więzienia. – Chcemy pomóc im w powrocie do społeczności, w zaklimatyzowaniu się, znalezieniu pracy a często i mieszkania. W zależności od potrzeb osoby te otrzymają od nas także wsparcie finansowe. Należy jednak pamiętać, że wsparciem tym skazani będą objęci przez trzy miesiące od momentu wyjścia na wolność – wymienia ks. Słowik.
W ramach projektu pomoc otrzymają także członkowie rodzin więźniów. – Tu również czas jest ograniczony. Z pomocy w ramach tego programu rodzina więźnia może korzystać jedynie przez trzy miesiące – uzupełnia kapłan. Osoby te mogą liczyć między innymi na wsparcie prawnika i psychologa, pomoc w opłaceniu bieżących rachunków czy zakupu produktów żywnościowych.
Osoby, które chciałyby skorzystać z pomocy powinny się zgłaszać do siedziby kieleckiej Caritas przy placu Panny Marii 1 w Kielcach. Organizacja na realizację projektu otrzymała 80 tysięcy złotych z Ministerstwa Sprawiedliwości

![[AUDIO] Nadzieja dla Ukrainy. O pobycie we Lwowie opowiada biskup Jan Piotrowski](/media/k2/items/cache/af017b9ef7472f2ed4eda941ae8cd1b5_L.jpg)




![[AUDIO] Pontyfikat Franciszka - czas rozpoczynania procesów, nowych impulsów i otwartych drzwi](/media/k2/items/cache/930061ae0665a15f9c29b555c4d7eb08_L.jpg)

