Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

"Brzechwa z mojego dzieciństwa"

Mają po siedem, czasami dziesięć lat, chodzą do kieleckich podstawówek i już od prawie dwóch lat grają w Teatrze Po Trzecim Dzwonku. Wspólnie z instruktorką Magdaleną Jarek-Matlą nie tylko ćwiczą role, ale również pracują nad scenariuszem, dobierają muzykę, projektują plakaty. 19 stycznia na Małej Scenie KCK pokażą efekt swojej pracy - najnowszy spektakl „Brzechwa z mojego dzieciństwa".

Na przedstawienie składa się kilkanaście mniej i bardziej znanych utworów jednego z najwybitniejszych polskich poetów dla dzieci. Młodzi aktorzy przypomną „Kaczkę dziwaczkę", opowiedzą, dlaczego „Leń" leży na kanapie, sportretują też „Kłamczuchę" i „Samochwałę", opowiedzą, co stało się ze szkolnym „Globusem" i zaśpiewają piosenki z „Akademii pana Kleksa".

– Zapraszamy na spektakl całe rodziny. Dorośli przypomną sobie swoje czasy szkolne, gdy w mundurkach, białych podkolanówkach z aksamitkami pod szyją siadali w drewnianych ławkach. Dla małych to szansa, by poznać mistrzowskie rymy, lekkie pióro i świetny dowcip Brzechwy – zachęca prowadząca teatr aktorka Jarek-Matla.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO