Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski: Krzyż jest znakiem odkupienia i łaski

sobota, 26 września 2020 19:27 / Autor: Michał Łosiak
Biskup Jan Piotrowski: Krzyż jest znakiem odkupienia i łaski
Biskup Jan Piotrowski: Krzyż jest znakiem odkupienia i łaski
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Uroczystą Mszą Świętą zakończył się XXI Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż. Eucharystia została odprawiona w klasztornej bazylice.

Najświętszej Ofierze przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski. – To miejsce, które stawia wiele pytań i sprowadza wiele osób, bo krzyż dla chrześcijan jest znakiem odkupienia i łaski. Cieszy to, że mimo niepogody i wielu przeciwności, wciąż są wierni, którzy podejmują ten wysiłek i zmierzają do sanktuarium – mówił pasterz naszej diecezji.

Homilię wygłosił ks. Jacek Kopeć, koordynator rajdu.

– Krzyż nie jest żadną ludzką, lecz Boską wartością i mądrością. Na tajemnicę krzyża należy patrzeć z perspektywy wiary. Święty Jan Paweł II, po przyjęciu tytułu Honorowego Przewodnika Świętokrzyskiego w Masłowie pytał, jakby sam siebie – „czym ma być papież, jeśli nie przewodnikiem po tajemnicy Krzyża Świętego?”. I odpowiedział: „krzyż jest mocą Bożą i mądrością Bożą. Będę więc dalej starał się być we wszystkim pokornym sługą tej tajemnicy, a także na tyle, na ile pozwolą mi siły ducha przewodnikiem dla moich braci i sióstr wszędzie, dokądkolwiek skieruje mnie Boże posłannictwo” – przypomniał.

Posłuchaj całej homilii:

Na zakończenie Mszy Świętej komandor rajdu złożyła uroczysty meldunek.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO