Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Bp Jan Piotrowski: Każdy wysiłek ewangelizacyjny jest sensowny

sobota, 03 października 2020 18:20 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Każdy wysiłek ewangelizacyjny jest sensowny i owocny jeśli jest motywowany wiarą w Jezusa Chrystusa – mówił biskup kielecki Jan Piotrowski podczas pierwszego Międzydiecezjalnego Forum Liturgiczno-Ewangelizacyjnego, które odbyło się w Targach Kielce. W spotkaniu wzięło udział około czterysta osób.

Większość z nich to przedstawiciele Odnowy w Duchu Świętym.  Naukę w trakcie trwającego cały dzień wydarzenia wygłosił brat Elia Cataldo, założyciel wspólnoty Apostoli di Dio Elia Cataldo, włoski misjonarz i mistyk.

– Co nas kosztuje lubienie kogoś? Jezus nie schował się przed nami. Pan poszedł za krzyż za nas wszystkich, nie schował się na nim. Kiedy podnosimy oczy i widzimy Go na krzyżu to On tego nie zrobił dla kogoś, ale dla nas – z miłości i za nasze grzechy, za to wszystko co  nas otacza. Nie znam was po imieniu, ale zabieram was w moim sercu i będę się za was modlił – mówił do zgromadzonych brat Elia.

Centralnym punktem wydarzenia była Msza Święta, którą odprawił biskup Jan Piotrowski. Pasterz naszej diecezji wygłosił również homilię.

– Każdy wysiłek ewangelizacyjny jest pożyteczny i owocny, jeśli jest motywowany wiarą w Jezusa Chrystusa, bowiem wiara umacnia się, gdy jest przekazywana, jak uczył największy misjonarz naszych czasów, św. Jan Paweł II – tłumaczył biskup kielecki Jan Piotrowski i przypomniał o najważniejszym celu forum.

– Jeśli dziś jesteśmy świadkami i uczestnikami tego spotkania to musimy wiedzieć, że tu musi się dokonywać nawrócenie. Nawet nie tyle z ciężkich grzechów, ale z próżności do jakiej zaprasza nas współczesny świat – dodał pasterz naszej diecezji. – Niech nikt nie szuka oryginalności dzisiejszego spotkania poza Jezusem Chrystusem, który jest naszym Panem i Odkupicielem. Jego przesłanie – „będziecie moimi świadkami”, było obecne w życiu tylu świętych i chrześcijan, którzy tę drogę podjęli nie bez trudu. Kto inaczej pojmuje to spotkanie ewangelizacyjne, to naprawdę szkoda jego czasu – podkreślił biskup Jan Piotrowski.

Posłuchaj całej homilii:

W trakcie wydarzenia jego uczestnicy odmówili modlitwę uwielbienie, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i pomodlili się przed Najświętszym Sakramentem. Odbyły się także spotkania ludzi młodych, przedsiębiorców i rodzin.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO