KOŚCIÓŁ
Biskupi modlili się w intencji kanoników


Biskupi kieleccy modlili się za zmarłych kanoników Kapituły Katedralnej. Msza Święta w tej intencji odbyła się w piątek (9 listopada) w bazylice katedralnej.
– Celem naszego życia jest relacja z Bogiem, który nazywa nas swoimi przyjaciółmi – powiedział w homilii ksiądz Paweł Tambor.
– My dzisiaj chcemy oddać się tej Bożej nadziei, uwierzyć temu, co Pan Bóg nam chce powiedzieć na temat perspektywy naszego życia w nim, także życia przekraczającego śmierć. W tych dniach, kiedy modlimy się w intencji naszych bliskich zmarłych, towarzyszą nam w tyle jakby słowa „Memento mori”, pamiętaj, że umrzesz, pamiętaj o śmierci. I możemy te słowa interpretować negatywnie, to znaczy zadawać sobie pytanie w rachunku sumienia. Dlaczego tak rzadko myślę o niebie? Dlaczego tak rzadko myślę o piekle? Dlaczego tylko tak horyzontalnie troszczę się o swoje życie? Możemy także to memento mori interpretować pozytywnie, patrząc się właśnie w tę perspektywę nieba – mówił kapłan.
Posłuchaj homilii:




![[FOTO] Biskup Kielecki Jan Piotrowski poświęcił kaplicę św. Anny w Pińczowie](/media/k2/items/cache/6d93a3667fd190070e61df4875b8ffbd_L.jpg)



