Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Niezłomny. Książka z filmem o biskupie Kaczmarku

poniedziałek, 11 stycznia 2021 10:28 / Autor: Michał Łosiak
Biskup Niezłomny. Książka z filmem o biskupie Kaczmarku
Fot. Piotr Michalec
Biskup Niezłomny. Książka z filmem o biskupie Kaczmarku
Michał Łosiak
Michał Łosiak

W 70. rocznicę aresztowania biskupa kieleckiego Czesława Kaczmarka polecamy naszym Czytelnikom wyjątkową książkę „Czesław Kaczmarek. Biskup Niezłomny” wraz z dołączonym do niej filmem o pasterzu naszej diecezji w najtrudniejszym okresie historii – II wojny światowej i komunistycznej okupacji naszego kraju.  

Opracowanie, przypominające dramatyczne losy tej wielkiej i tragicznej postaci autorstwa ks. dr. Tomasza Gocela, zostało okraszone unikalnymi zdjęciami pochodzącymi z Archiwum Diecezjalnego w Kielcach. Przedstawiają one biskupa zarówno u schyłku II Rzeczpospolitej, jak i w trakcie II wojny światowej, w trakcie wielkich uroczystości i kameralnych spotkań.

Dołączony do książki film w reżyserii Sławomira Mazura rozgrywa się w latach 50. XX w, kiedy hierarcha przebywał w więzieniu na warszawskim Mokotowie. Obraz powstał we współpracy Wzgórza Zamkowego w Kielcach i Diecezji Kieleckiej. W rolę bp. Kaczmarka wcielił się Zdzisław Reczyński – aktor Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach.

Zachęcamy do nabycia książki w sekretariacie Radia eM Kielce (ul. Sienkiewicza 2).

Ponadto, składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim Państwu za wsparcie, jakiego udzielacie mediom katolickim Diecezji Kieleckiej. Dzięki Waszej hojności media diecezjalne mogą się rozwijać i służyć lokalnemu Kościołowi. Uprzejmie informujemy, iż wszyscy darczyńcy, którzy dokonają wpłaty na kwotę minimum 60 złotych, otrzymają w prezencie książkę „Czesław Kaczmarek. Biskup Niezłomny” wraz z filmem DVD.

DANE DO PRZELEWU:

RADIO EM KIELCE

25-333 KIELCE, UL. SIENKIEWICZA 2

18 1910 1048 2782 9908 8260 0002

z dopiskiem: Dar na cele kultu religijnego

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO