Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Biskup kielecki skierował słowo do wiernych. Kuria wydała komunikat

czwartek, 12 marca 2020 13:52 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

„Ufając, że Bóg jest większy modlimy się gorąco i nie zamykamy naszych kościołów i kaplic” – napisał w swoim słowie do wiernych biskup kielecki Jan Piotrowski. W sprawie epidemii koronawirusa specjalny komunikat wystosowała takie Kuria Diecezjalna.

„Jezus Chrystus pokrzepia nas swoim Słowem Dobrej Nowiny, łaską sakramentów świętych, a szczególnie Eucharystii. Stawia też wokół nas ewangelicznie dobrych ludzi i kompetentnych pracowników służb medycznych i sanitarnych” – czytamy w słowie biskupa kieleckiego.

Pasterz naszej diecezji przypomniał o możliwości przyjęcia Komunii Świętej na rękę oraz nieuczestniczenia, zwłaszcza osób starszych, w niedzielnej Eucharystii. „Niech jednak modlitwa wypełni ten czas w naszych domach, zwłaszcza Różaniec św. i koronka do Bożego Miłosierdzia. Za wzorem dobrego Samarytanina i świętych, tak jak św. Szymon z Lipnicy i św. Alojzy Gonzaga, nie ograniczajmy posługi wobec chorych, posług pogrzebowych i tych wynikających z racji duszpasterskich. Naszym nabożeństwom wielkopostnym – Drodze Krzyżowej i Gorzkim Żalom – nadajmy charakter przebłagalny, a po każdej Mszy św. śpiewajmy suplikacje”  - dodał biskup Jan Piotrowski.

SŁOWO BISKUPA DIECEZJALNEGO

Swój komunikat wystosowała również Kuria Diecezjalna. Zawiesza w nim przygotowania i celebracje sakramentu bierzmowania, wielkopostne rekolekcje szkolne i osobne spotkania dla dzieci i młodzieży oraz uroczystości i wydarzenia o zasięgu ponadparafialnym i mające miejsce poza budynkiem kościoła, jak plenerowe drogi krzyżowe, pielgrzymki.

Jednocześnie zaleca przekazywanie znaku pokoju przez ukłon, powstrzymanie się od ucałowania krzyży i relikwii oraz zachowanie szczególnej ostrożności we wszelkich kontaktach duszpasterskich.

KOMUNIKAT KURII DIECEZJALNEJ

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO