Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski: Z Maryją prosimy o pokój

sobota, 01 października 2022 16:52 / Autor: Łukasz Czerwiak
Biskup Jan Piotrowski: Z Maryją prosimy o pokój
Fot. fb ks. Łukasz Zygmunt
Biskup Jan Piotrowski: Z Maryją prosimy o pokój
Fot. fb ks. Łukasz Zygmunt
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W sobotę, 1 października, odbyła się XIV Diecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca. Do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach przyjechały setki wiernych z całej diecezji kieleckiej.

Najważniejszym momentem spotkania była Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Jana Piotrowskiego.

– Modlitwa różańcowa pozwala nam dosięgać potrzeb naszych braci i sióstr na całym świecie. Jeśli dziś prosimy z Maryją, Królową Różańca Świętego o pokój dla świata, to prośmy także o ten pokój w ludzkich sercach. Zgodnie z myślą jaką wyraził kiedyś jeden z afrykańskich biskupów: pierwszą ziemią misyjną, która potrzebuje nawrócenia jest ludzkie serce. Jeśli się tak stanie, to będzie pokój na ziemi – powiedział biskup.

Posłuchaj całej homilii:

Róże Żywego Różańca i czciciele Matki Bożej z naszej diecezji pielgrzymowali do Piotrkowic, z racji na rozpoczynający się miesiąc październik, czyli czas poświęcony rozważaniu tajemnic Różańca Świętego. Hasło tegorocznego wydarzenia nawiązywało ono do sytuacji w Ukrainie, dlatego brzmiało „Z Królową Różańca Świętego modlimy się o pokój”. W trakcie spotkania wierni diecezji kieleckiej wraz z Maryją – Królową Różańca Świętego modlili się o pokój na całym świecie. Odbył się również koncert peruwiańskiego zespołu LOS COMPANIEROS, a słowo do pielgrzymów skierowali także ks. Michał Kacprzyk oraz o. Grzegorz Irzyk, kustosz sanktuarium.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO