Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski wprowadził relikwie św. Jana Pawła II

piątek, 29 września 2023 11:47 / Autor: Michał Łosiak
Biskup Jan Piotrowski wprowadził relikwie św. Jana Pawła II
Biskup Jan Piotrowski wprowadził relikwie św. Jana Pawła II
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Szpital MSWiA w Kielcach świętuje swoje 75-lecie. Biskup Kielecki Jan Piotrowski wprowadził do szpitalnej kaplicy relikwie św. Jana Pawła II i poświęcił nowe oddziały.

Obecnie w szpitalu pracuje ponad 500 osób. Funkcjonują w nim oddziały: chirurgiczny, internistyczny, chirurgii szczękowo-twarzowej, SOR i ortopedyczny.

– To ogromny szmat czasu. Zwłaszcza, że nasza historia rozpoczęła się tuż po II wojnie światowej. Jedno się nie zmienia – zawsze są tu lekarze zaangażowani w pomoc drugiemu człowiekowi. Obecnie najbardziej czekamy na Oddział Ortopedii i Traumatologii. Przez istniejący od marca SOR przeszło ponad sześć tysięcy osób, a połowa przypadków to urazy. Taki oddział więc by się przydał – mówiła Halina Olendzka, dyrektor placówki.

W kaplicy szpitalnej Biskup Kielecki Jan Piotrowski wprowadził relikwie św. Jana Pawła II.

– Budynek powstał w ostatnich latach i jest chlubą naszego miasta. Za św. Janem Pawłem II pytamy się, co mają nam do powiedzenia święci. Możemy odkryć bardzo wielkie przesłanie, że święci nie przemijają. Są z nami, dla nas i pośród nas. Niech obecność Papieża Polaka i przykład świętych pobudza nas do walki z różnymi formami zła, które nawiedzają nasz świat – tłumaczył Pasterz naszej diecezji.

W uroczystości wziął udział Błażej Poboży, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

– To placówka wyróżniająca się i posiadająca olbrzymi potencjał. Mam nadzieję, że wszystkie gotowe oddziały będą mogły już niedługo przyjmować pacjentów – podkreślał.

KOMENTARZE

Poseł Agata Wojtyszek:

Senator Krzysztof Słoń:

Przypomnijmy, że szpital powstał w 1947 roku w budynku dawnego banku przy ulicy Ogrodowej. Nowa siedziba, przy ulicy Wojska Polskiego, powstała w 2021 roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO