Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski odwiedził kieleckie hospicjum

czwartek, 05 września 2019 14:45 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

 – Każde miejsce cierpienia jest jednocześnie miejscem nadziei – mówił dziś biskup kielecki Jan Piotrowski do pacjentów Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach, które odwiedził.

Pasterz diecezji odprawił Mszę Świętą w hospicyjnej kaplicy. Eucharystię koncelebrowali kapłani diecezji kieleckiej, a uczestniczyli w niej pacjenci i wolontariusze. – Nasze skromne diecezjalne hospicjum jest domem, gdzie ból nie lęka się uśmiechu i wdzięczności, a świadczona pomoc nie jest jakimś niechcianym obowiązkiem. Dla chorych i zdrowych istotnym staje się ewangeliczne przesłanie Pana Jezusa: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. To właśnie w takich okolicznościach Chrystus zaprasza nas do świętości, która jest osobistym złączeniem z Nim przez modlitwę, sakramenty i przez wszelkie dzieła miłosierdzia – zauważył biskup kielecki.

Posłuchaj homilii biskupa Jana Piotrowskiego:

Dziś w całym Kościele obchodzimy wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty, która jest patronką kieleckiego hospicjum. – Można się ośmielić i powiedzieć, że chorzy są dla nas darem, ponieważ poprzez ich heroiczne życie zauważamy potrzebę zatrzymania i spojrzenia na siebie, aby Panu Bogu podziękować za dar zdrowia i możliwość wykonywania powierzonych nam zadań. Trzeba mieć świadomość, że chory nie traci swojej ludzkiej natury, domaga się od nas szacunku i przede wszystkim jest kochany przez Pana Boga – dodał w rozmowie z Radiem eM Kielce biskup Jan Piotrowski.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO