Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski odprawił Mszę Świętą na 120-lecie „Śniadka”

sobota, 18 listopada 2023 15:11 / Autor: Michał Łosiak
Biskup Jan Piotrowski odprawił Mszę Świętą na 120-lecie „Śniadka”
Fot. archiwum
Biskup Jan Piotrowski odprawił Mszę Świętą na 120-lecie „Śniadka”
Fot. archiwum
Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Przed waszą szkołą stoi poważne i wielkie wyzwanie – mówił Biskup Kielecki Jan Piotrowski podczas jubileuszu 120-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Kielcach.

Pasterz naszej diecezji odprawił uroczystą Mszę Świętą w bazylice katedralnej. Nawiązał do bogatej historii kieleckiej szkoły.

– Można zauważyć, że historia tej placówki oświatowej, tak ważnej na mapie naszego miasta, to historia jej założycieli, uczniów, nauczycieli, rodziców i sympatyków, a przede wszystkim znamienitych absolwentów z tamtych i obecnych czasów, owych bezcennych pereł w koronie. To wszystko co działo się w waszej szkole, rodziło się z troski o młodego człowieka – dawnych i nowych czasów – aby przede wszystkim był mądry, służył Bogu, ojczyźnie i Kościołowi. Po to, aby tak było nadal, potrzeba harmonijnie kształtować człowieka, jego umysł oraz duchowe wartości. To dzięki nim człowiek może poznać sens życia i wysiłków, podejmowanych zadań i wyzwań – tłumaczył Biskup Kielecki, który zwrócił uwagę na wzajemne relacje wiary i rozumu.

– Dzięki rozumowi i wierze dokonuje się właściwe zrozumienie rzeczywistości. Wiara otwiera człowieka na prawdę objawioną przez Boga. Zrozumienie tej wzajemnej relacji pozwala uniknąć skrajności. Tam, gdzie jest sens i prawda, tam też jest szlachetny człowiek, zdolny do ofiary, wyzwań i pracy.

Posłuchaj całej homilii:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO