Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski: Modlitwa leczy z ludzkich niedoskonałości

piątek, 20 listopada 2020 07:26 / Autor: Michał Łosiak
Fot. Mateusz Wolski
Michał Łosiak

– Z serca dziękuję wam za ten dar wytrwałej modlitwy, ponieważ modlitwa nie tylko nas umacnia, ale też leczy z ludzkich niedoskonałości – mówił biskup kielecki Jan Piotrowski podczas Diecezjalnego Spotkania Margaretek.

Msza Święta, będąca centralnym punktem spotkania, została odprawiona przy ołtarzu Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej w bazylice katedralnej. Pasterz naszej diecezji zauważył jak ważna jest modlitwa za kapłanów.

– Dziękuję wam za dar wiernej modlitwy. Ona bowiem aktualizuje życzenie Pana Jezusa, boskiego odkupiciela: „Żniwo w prawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, aby wyprawił robotników na swoje żniwo”. Warto dodać w tym miejscu, że jest nawet zgromadzenie włoskie księży rogacjonistów, czyli proszących o dar nowych powołań – dodał biskup kielecki i podkreślił co jest najważniejsze w modlitwie za kapłanów.

– Ludzka wyobraźnia zawsze fascynuje się wielkością cyfr, siłą i wydajnością dawnych i nowoczesnych urządzeń. Dziś chodzi o urządzenia czwartej generacji, o to wszystko co wyrasta na gruncie elektroniki. Kiedyś podziwiano szyki wojskowe legionów, ich siłę natarcia, a z czasem nowoczesne strategie walki, gdzie już nie okopy i podstępny gaz, ale nowoczesne samoloty decydowały o wygranych lub przegranych wojnach. Jako chrześcijanie i modlący się również w intencji powołań, chcielibyśmy, aby było ich więcej do posługi w Kościele, ale to nie cyfry decydują o dojrzałości Kościoła, ale nasza wewnętrzna dojrzałość – przypomniał biskup kielecki Jan Piotrowski i podziękował za wsparcie modlitewne.

– Miłość, która jest darem dla wszystkich ludzi, potrzebuje głosicieli Słowa Bożego oraz szafarzy sakramentów. Od pięciu lat, dzięki gorliwej posłudze ks. Krzysztofa Toboły, w kościele zakonnym sióstr norbertanek w Ibramowicach gromadzi się Apostolat Margaretek diecezji kieleckiej. Gromadzą się na modlitwie w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz w intencji kapłanów. Z serca dziękuję wam za ten dar wytrwałej modlitwy, ponieważ modlitwa nie tylko nas umacnia, ale też leczy z ludzkich niedoskonałości. Wtedy nie będziemy się lękali groźnego i szyderczego świata, ale zawsze będziemy szli drogą wskazaną przez Boskiego Mistrza, Najwyższego Kapłana, Jezusa Chrystusa.

Posłuchaj całej homilii:

Apostolat Margaretka powstał w Kanadzie w 1981 roku. Celem wspólnoty jest modlitwa za kapłanów.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO