Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski modlił się ze wspólnotą „Sychar”

piątek, 09 lutego 2024 21:52 / Autor: Michał Łosiak
Biskup Jan Piotrowski modlił się ze wspólnotą „Sychar”
Biskup Jan Piotrowski modlił się ze wspólnotą „Sychar”
Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Niech Jezusowe „effatha” – otwórz się, leczy nasze serca, pozwala nam udoskonalać sposoby naszego myślenia i umacnia nadzieję – mówił Biskup Kielecki Jan Piotrowski podczas Mszy Świętej w intencji Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar”.

Eucharystia została odprawiona w kościele Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kielcach. W słowie skierowanym do członków wspólnoty, Pasterz Kościoła kieleckiego zwrócił uwagę na budowanie małżeństwa na Panu Bogu.

– Nie jesteśmy sędziami nikogo, ale Pan Bóg nie zabrania nam myśleć. Widzimy w codzienności życia, że są osoby, które w zdradach, odejściach i braku wierności nie widzą nic złego, ponieważ zagłuszone sumienie czyni ich wrogami Boga i Kościoła. We wspólnocie „Sychar” chcemy się wsłuchać w słowa psalmisty: „Nie będziesz miał cudzego boga, cudzemu bogu nie będziesz się kłaniał. Ja Jestem Bogiem twoim” – podkreślił Biskup Kielecki.

Posłuchaj całej homilii:

Wspólnota działa w diecezji kieleckiej od 2013 roku. Zrzesza małżonków, którzy są w szeroko pojętym kryzysie małżeńskim.

– Przychodzą szukać pomocy i wsparcia w trudnym momencie życiowym, aby odnowić w sobie poczucie życia małżeńskiego i świadomość, że małżeństwo jest nierozerwalne. Po dziesięciu latach pracy widzę, że największy problem stanowią zdrady, ale również alkoholizm i przemoc – zarówno psychiczna, jak i fizyczna. W wielu przypadkach kryzys jest konsekwencją braku wiary i relacji z Panem Bogiem. Przekłada się to na życie małżeńskie i rodzinne – mówi ks. Sebastian Wieczorek, opiekun grupy.

Członkowie wspólnoty spotykają się w drugi piątek miesiąca w kościele Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Urzędniczej w Kielcach o godzinie 18. Po Mszy Świętej uczestniczą w spotkaniu formacyjnym.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO