Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski modlił się za misjonarzy

piątek, 05 kwietnia 2024 07:40 / Autor: Michał Łosiak
Biskup Jan Piotrowski modlił się za misjonarzy
Biskup Jan Piotrowski modlił się za misjonarzy
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Za dzieło misyjne na całym świecie modlili się wierni podczas Mszy Świętej w bazylice katedralnej, sprawowanej przez Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.

Przypomnijmy, że pierwszy piątek miesiąca – a dziś zarazem piątek w oktawie Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego – to czas szczególnej modlitwy za misje i misjonarzy.

W swojej homilii Pasterz naszej diecezji przypomniał istotę wielkanocnej oktawy.

– Oktawa Wielkanocna to wciąż kontynuacja Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego, a więc nasze życie w wierze, że Jezus żyje. Jednocześnie jest to nie tyle czas walki o prawo obecności Jezusa w świecie, ile czas świadectwa, że jest On pośród nas i dla nas. Tak swoją misję zrozumieli Apostołowie, którzy wychodzili odważnie na ulice Jerozolimy, aby świadczyć o zmartwychwstaniu – tłumaczył Biskup Kielecki, który zwrócił również uwagę na wielką rolę dzieła misyjnego w świecie.

– Świat współczesny nie oszczędza im bólu i cierpienia, niewygody i obelg.  Potrzeba odwagi, bo współcześni saduceusze i faryzeusze są wciąć zażartymi wrogami Jezusa Chrystusa i Jego Kościoła – dodał.

Posłuchaj całej homilii:

Biskup Jan Piotrowski modlił się m.in. za zmarłego w niedzielę (31 marca) biskupa Zbigniewa Kusego, franciszkanina i misjonarza w Zairze i Republice Środkowoafrykańskiej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO