Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski modlił się na Jasnej Górze z Braćmi Albertynami

czwartek, 08 grudnia 2022 10:10 / Autor: Michał Łosiak
Biskup Jan Piotrowski modlił się na Jasnej Górze z  Braćmi Albertynami
Biskup Jan Piotrowski modlił się na Jasnej Górze z  Braćmi Albertynami
Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Przyjmijmy Maryję Niepokalaną do naszego życia, aby była naszą najlepszą Matką – mówił na Jasnej Górze Biskup Kielecki Jan Piotrowski podczas Mszy Świętej w intencji Braci Albertynów.

Eucharystia została odprawiona w Kaplicy Cudownego Obrazu Najświętszej Maryi Panny.

BratAlbert

– Chcę wam pogratulować wierności ojcu założycielowi, który oddał to dzieło pod opiekę Maryi. Nic więc dziwnego, że od dziesięcioleci bliska jest wam modlitwa świętego Brata Alberta: „O przebłogosławiona Pani, przez tę radość, którąś miała tuląc się do Zmartwychwstałego Syna Twojego, przez niebieską słodycz miłości, której na Jego łonie używałaś, obdarz nas świętą jednością, zgodą i miłością wzajemną”. Niech nadal rozbrzmiewa ona w waszym życiu osobistym i tam, gdzie są wasze charyzmatyczne wspólnoty ofiarnie posługujące ubogim, cierpiącym i opuszczonym – tłumaczył Biskup Kielecki.

Posłuchaj całej homilii:

W trakcie Mszy Świętej nastąpił także obrzęd odnowienia ślubów zakonnych  i Akt zawierzenia Matce Bożej Barci Albertynów.

Zgromadzenie Braci Albertynów Trzeciego Zakonu Regularnego Świętego Franciszka Serafickiego Posługujących Ubogim zostało założone 25 sierpnia 1888 roku w Krakowie przez św. Alberta Chmielowskiego. Jego szczególnym charyzmatem jest pomoc życiowo zaniedbanym, społecznie sponiewieranym, opuszczonym, bezdomnym.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO