Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski: Misjonarze to świadkowie wiary

piątek, 24 marca 2023 07:24 / Autor: Michał Łosiak
Biskup Jan Piotrowski: Misjonarze to świadkowie wiary
Biskup Jan Piotrowski: Misjonarze to świadkowie wiary
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Misjonarze nie tyle są tłem tysięcy ofiar pomordowanych chrześcijan, ale giną dlatego, że są z tymi ludźmi jako pasterze i świadkowie wiary – mówił podczas Mszy Świętej w Dzień Modlitwy i Pamięci o Misjonarzach Męczennikach Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Przypomnijmy, że dzień jest obchodzony w rocznicę tragicznego wydarzenia z 24 marca 1980 roku. Wówczas, podczas sprawowania Eucharystii, został zastrzelony arcybiskup Oskar Romero, metropolita San Salwadoru.

– Dla mnie osobiście to było znaczące wydarzenie, ponieważ dzień wcześniej otrzymałem święcenia diakonatu. Biskup Jerzy Ablewicz odwołał się do Księgi Powtórzonego Prawa: „Stawiam przed wami życie i śmierć, szczęście, albo nie szczęście – wybierajcie” – podkreślił biskup Jan Piotrowski w swojej homilii podczas Eucharystii sprawowanej przy ołtarzu Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej.

Pasterz Kościoła kieleckiego zwrócił także uwagę na przyczynę męczeństwa tak wielu misjonarzy.

– Odpowiedź znajdujemy w tym, że ludzi bezbożni – jawni lub ukryci wrogowie Boga, którego miłość objawia nam Jezus Chrystus, czują się zgrożeni w swoim widzeniu świata, sposobie bycia i swoich ziemskich interesach. Obca jest im miłość i sprawiedliwość. Za nic mają wszelkie prawo i szacunek do Boga i drugiego człowieka – zauważył i dodał, że praca misyjna łączy się ze świadectwem wiary.

– Misjonarze nie tyle są tłem tysięcy ofiar pomordowanych chrześcijan, ale giną dlatego, że są z tymi ludźmi jako pasterze i świadkowie wiary. My, jako uczniowie Jezusa Chrystusa bądźmy odważnymi świadkami Jego miłości, prawdy i pokoju.

Posłuchaj całej homilii:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO