Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski: Jesteście uczestnikami wielkiej, szkolnej rodziny

piątek, 16 września 2022 12:55 / Autor: Łukasz Czerwiak
Biskup Jan Piotrowski: Jesteście uczestnikami wielkiej, szkolnej rodziny
Biskup Jan Piotrowski: Jesteście uczestnikami wielkiej, szkolnej rodziny
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Biskup Kielecki Jan Piotrowski przewodniczył uroczystej Eucharystii, która zainaugurowała obchody 100-lecia Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej im. Św. Stanisława Kostki. Uczniowie i nauczyciele zgromadzili się w kieleckiej katedrze, także z racji na wspomnienie liturgiczne patrona szkoły, które przypada 18 września.

6 czerwca 1923 roku kuratorium udzieliło koncesji na otwarcie Prywatnego Gimnazjum Męskiego w Kielcach. Zaledwie rok później przyjęło ono nazwę Prywatnego Gimnazjum Męskiego im. Świętego Stanisława Kostki w Kielcach.

– Historię tworzą ludzie i wydarzenia. Dzisiaj chcemy zainaugurować jubileusze, które przypadają na ten rok szkolny, w przyszłym roku kalendarzowym. To 100-lecie szkoły oraz 25-lecie reaktywowania jej działalności. Pragniemy podziękować Bogu za osoby będące u początków naszej placówki edukacyjnej i za tych, którzy obecnie budują jej charakter – mówił na początku liturgii ksiądz Jacek Kopeć, dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Stanisława Kostki.

W homilii Pasterz diecezji kieleckiej zwrócił się do zgromadzonej młodzieży:

– Zechciejmy wspólnie dziękować Bogu, przez wstawiennictwo świętego Stanisława Kostki za tę waszą wielką, szkolną rodzinę, której jesteście uczestnikami. Warto na tym etapie waszego życia pytać siebie, co wnoszę w klimat tej szkolnej wspólnoty, co jest źródłem moich uczniowskich satysfakcji, a co nie spełnia moich marzeń i oczekiwań. Ciekawe jest to, że w czasach komfortu i dostatku materialnego, wcale nie jesteśmy lepszymi przyjaciółmi i kolegami – powiedział biskup Jan Piotrowski.

Posłuchaj całej homilii:

W trakcie Mszy Świętej odbyło się także uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego im. św. Stanisława Kostki.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO