Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Kot z Brazylii sprawował Eucharystię w kieleckiej katedrze

piątek, 24 czerwca 2022 07:44 / Autor: Michał Łosiak
Biskup Jan Kot z Brazylii sprawował Eucharystię w kieleckiej katedrze
Biskup Jan Kot z Brazylii sprawował Eucharystię w kieleckiej katedrze
Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Serce jest znakiem miłości. W przypadku Jezusa miłości Boskiej, doskonałej i miłosierniej, która wychodzi do drugiego człowieka – mówił w piątek, 24 czerwca biskup diecezji Zé Doca, Jan Kot podczas Mszy Świętej w bazylice katedralnej.

Ten dzień to Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To również kolejny dzień modlitewnej sztafety w ramach III Kongresu Eucharystycznego, podczas której kapłani z poszczególnych kieleckich parafii odprawiają Najświętszą Ofiarę przy ołtarzu Matki Bożej Łaskawej w bazylice katedralnej. Eucharystię koncelebrowali: ks. Michał Haśnik z parafii Przemienienia Pańskiego na Białogonie oraz ks. Marcin Krzysztoszek z parafii św. Wincentego Pallotiego na Karczówce.

– Świętując Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ewangelii mówi się dużo o radości. Dlatego Bogu dziękuję za łaskę odprawienia tej Mszy Świętej w katedrze kieleckiej i radość, która mnie przepełnia, że z powodu przyjaciół, których w tej diecezji mam, mogę sprawować Najświętszą Ofiarę w tym miejscu. W tych świętych dniach Kongresu Eucharystycznego, kiedy kontemplujemy tajemnicę Eucharystii i szukamy miejsca dla Chrystusa Eucharystycznego we współczesnym świecie, prosimy o przymnożenie naszej wiary w moc i potęgę Eucharystii oraz w obecność Jezusa między nami – konkretnie i realnie – mówił biskup Jan Kot.

Posłuchaj całej homilii:

Biskup Jan Kot urodził się w 1962 roku w Makowie Podhalańskim. Święcenia kapłańskie otrzymał 20 czerwca 1992 roku. Po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych w seminarium Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Obrze pracował jako wikariusz parafii św. Teresy w Siedlcach. W 1994 roku wyjechał na misje do Brazylii. Był duszpasterzem w Jussarval oraz proboszczem w Vitoria Santo Antao i w Campo Alegre do Fidalgo. Papież Franciszek mianował go 23 lipca 2014 roku Biskupem diecezji Zé Doca. Sakrę biskupią otrzymał 18 października 2014 roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO