Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Będą klerykami, ale tylko w weekend?

wtorek, 29 listopada 2022 15:14 / Autor: Łukasz Czerwiak
Będą klerykami, ale tylko w weekend?
Fot. Archiwum WSD w Kielcach
Będą klerykami, ale tylko w weekend?
Fot. Archiwum WSD w Kielcach
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Wszyscy, którzy są ciekawi jak wygląda dzień w seminarium duchownym, a może nawet zastanawiają się nad drogą kapłańską, będą mogli zobaczyć życie kieleckich alumnów. Kolejny raz organizują oni akcję „Zostań klerykiem na weekend”.

Rekolekcje w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach rozpoczną się drugiego grudnia. Wzięcie w nich udziału nie jest jednoznacznym wyrażeniem woli wstąpienia do seminarium. Celem wydarzenia jest poznanie życia alumnów oraz zastanowienie się nad wyborem drogi życiowej.

– Takie akcje przynoszą dobre owoce w rozeznaniu powołania do kapłaństwa i nie tylko. To też świetna okazja, żeby spotkać się z Jezusem. W sobotę każdy chętny, jeżeli tylko będzie miał ochotę, zostanie zaproszony do wzięcia udziału w adoracji od godziny 21 do północy. Patrząc na naszą wspólnotę, to ponad połowa z nas wzięła udział w tego typu rekolekcjach. Warto spróbować – mówi kleryk Mateusz Smolarczyk.

W trakcie chwil spędzonych w murach najstarszej uczelni wyższej w naszym mieście będzie można usłyszeć świadectwa powołań i spotkać się z Jezusem na modlitwie.

– Weekendowi klerycy przyjeżdżają w piątek wieczorem i od samego początku będą mogli zobaczyć nasze seminarium. Uczestniczyć będą także w dwóch konferencjach, które wygłoszą nasi profesorowie: ksiądz Miłosz Hołda oraz ksiądz Marcin Kowalski. Odbędą się także luźne spotkania z klerykami przy kawie, gdzie będzie można posłuchać, jak się u nas żyje. Alumni mają sporo zainteresowań i chętnie się nimi podzielą – tłumaczy ks. Kamil Banasik, prefekt WSD w Kielcach. 

Wydarzenie potrwa do czwartego grudnia i skierowane jest do mężczyzn od 16. roku życia. Zgłoszenia odbywają się telefonicznie, pod numerem 796 100 965 do najbliższego czwartku. Uczestnictwo w rekolekcjach jest bezpłatne i chęć udziału wyraziło już 21 osób.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO