Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Będą debatować nad przyszłością polskiego Kościoła

poniedziałek, 10 czerwca 2024 15:10 / Autor: Łukasz Czerwiak
Będą debatować nad przyszłością polskiego Kościoła
Będą debatować nad przyszłością polskiego Kościoła
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Trwają jubileuszowe 25. targi Sacroexpo w Targach Kielce. We wtorek (11 czerwca). W ich ramach odbędzie się debata zatytułowana „Katolicyzm jutra. Dyskusja świeckich o polskim Kościele”.

Celem spotkania jest otwarta rozmowa na temat roli i znaczenia Kościoła w Polsce, w czasie wewnętrznych przemian i zewnętrznych wyzwań.

– Warto wziąć udział, ponieważ co do zasady warto rozmawiać i to nie tylko o Kościele, ale także w Kościele. Będziemy mogli posłuchać wartościowej rozmowy, ale także zabrać głos. Drugim powodem jest to, że w wezmą w niej udział osoby ze znanych ośrodków w Polsce. Ludzie żywo zaangażowani w sprawę Kościoła, którzy dowiedli, że zależy im na przyszłości tej wspólnoty w naszym kraju – opowiada ksiądz ks. Rafał Dudała, rektor Kościoła Akademickiego w Kielcach, który poprowadzi debatę.

W panelu wezmą udział: Monika Białkowska, teolożka, dziennikarka i publicystka tygodnika, Aneta Liberacka, redaktor naczelna portalu i wydawnictwa Stacja7.pl, Paweł Milcarek, historyk, filozof i redaktor naczelny kwartalnika „Christianitas oraz Zbigniew Nosowski, teolog, socjolog i redaktor naczelny kwartalnika „Więź”.

Początek o godzinie 17 w Sali E3 w Targach Kielce.

Modlitwy
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO