Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Baranki wielkanocne do nabycia w parafiach

środa, 29 marca 2023 08:18 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Baranki wielkanocne do nabycia w parafiach
Baranki wielkanocne do nabycia w parafiach
Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

28 tysięcy baranków wielkanocnych przygotowała w tym roku Caritas Diecezji Kieleckiej. Można je kupić w parafiach w naszej diecezji, a także w Biurze Caritas w Kielcach. Ofiary zebrane z tej akcji przeznaczone zostaną na realizację inicjatyw adresowanych do najuboższych dzieci.

Baranek jest symbolem Chrystusa, który złożył w ofierze za nas Swe życie. Ofiara Chrystusa jest wyrazem Jego zbawczej miłości i inspiruje nas do podjęcia konkretnych czynów miłości w naszym życiu - mówi ks. Krzysztof  Banasik, zastępca dyrektora kieleckiej Caritas.

Kupując baranka, wspieramy dzieci.

- Ofiary składane przy nabywaniu baranków pomogą dzieciom z rodzin ubogich w dożywianiu, organizacji zajęć świetlicowych i wypoczynku letniego – informuje ks. Banasik.

Przypomnijmy, że podobnie  jak w poprzednich latach, również i tym razem prowadzona jest „Jałmużna Wielkopostna”. Do wielu parafii naszej diecezji trafiły specjalne, tekturowe skarbonki. W trakcie Wielkiego Postu możemy w nich składać nasze ofiary. Można się wyrzec wydatków na słodycze lub używki i przeznaczyć pieniądze właśnie dla potrzebujących.

Tag: Caritas
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO