Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Alleluja czyli Happy Day w październiku. Miesiąc wcześniej Festiwal "Boskie Śpiewanie"

wtorek, 20 lipca 2021 15:45 / Autor: Beata Kwieczko
Alleluja czyli Happy Day w październiku. Miesiąc wcześniej Festiwal "Boskie Śpiewanie"
Alleluja czyli Happy Day w październiku. Miesiąc wcześniej Festiwal "Boskie Śpiewanie"
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Są już plany dotyczące VI  Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej "Alleluja czyli Happy Day". Tegoroczna edycja będzie miała formę koncertu, który odbędzie się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

"Alleluja czyli Happy Day" to cykliczny, ogólnopolski festiwal, który odbywał się co roku w amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach z udziałem wielotysięcznej widowni. Pomysł na organizację wydarzenia zrodził się z okazji Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w Polsce w 2016 roku. Festiwal szybko zdobył ogromną popularność w całej Polsce, a także za granicą, prezentuje bowiem muzykę chrześcijańską w różnych gatunkach: od popu, przez rock, hip hop, a nawet heavy metal.

Podczas dotychczasowych edycji Festiwalu wystąpili m.in.: Zakopower, Piotr Rubik, Mietek Szcześniak, Kasia Moś, TAU, Maleo Reggae Rockers, Malejonek i setki innych wykonawców. Dwa lata temu koncert galowy został zarejestrowany i wyemitowany w primetime przez TVP2. Ubiegłoroczny, ze względu na sytuację epidemiczną, miał formę koncertu transmitowanego z bazyliki katedralnej

Tegoroczny koncert odbędzie się 16 października w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu można znaleźć TUTAJ.

Organizatorem wydarzenia jest Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach i Urząd Miasta Kielce, a producentem Agencja Artystyczna Kuman Team.

Patronat honorowy nad Festiwalem objęli prymas Polski ks. abp Wojciech Polak, biskup kielecki Jan Piotrowski, marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz i przewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego Andrzej Pruś, a partnerem wydarzenia jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Festiwal został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Muzyka" realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca".

Fundacja Kuman Team organizuje także w tym roku po raz pierwszy Ogólnopolski Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Piosenki Chrześcijańskiej "Boskie Śpiewanie", który odbędzie się 12 września. W wydarzeniu mogą wziąć udział dzieci i młodzież do lat 15.

"Celem Festiwalu jest zaprezentowanie najpiękniejszych utworów o tematyce chrześcijańskiej i chrześcijańskim przesłaniu moralnym wykonanych na wysokim poziomie artystycznym. Utwory mogą być wykonane w różnych gatunkach muzycznych, np. pop, rock, piosenka poetycka, hip-hop, na żywo lub do podkładu muzycznego, do którego wykonawca musi posiadać prawa do wykorzystania. Mogą to być zarówno soliści, duety, grupy wokalne, jak i zespoły instrumentalno - wokalne", informują organizatorzy.

Zainteresowani mogą przesyłać swoje zgłoszenia do końca sierpnia. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.allelujaczylihappyday.pl/boskiespiewanie.

Festiwal objęli patronatem prymas Polski ks. abp Wojciech Polaka oraz ordynariusz diecezji kieleckiej ks. bp Jana Piotrowski.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO