Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Akatyst na Czarnowie podczas peregrynacji obrazu św. Józefa

czwartek, 17 czerwca 2021 12:41 / Autor: Michał Łosiak
Akatyst na Czarnowie podczas peregrynacji obrazu św. Józefa
Akatyst na Czarnowie podczas peregrynacji obrazu św. Józefa
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Chór męski wykonał Akatyst ku czci Świętego Józefa Oblubieńca w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kielcach. Wydarzenie odbyło się w związku z nawiedzeniem parafii przez obraz Opiekuna Świętej Rodziny.

Przypomnijmy, że w diecezji kieleckiej trwa peregrynacja obrazu św. Józefa. Inicjatywa związana się obchodzonym obecnie Rokiem Świętego Józefa.

Chór męski z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, pod wodzą organisty Krzysztofa Jędrzejewicza w Kielcach, wykonał w środę Akatyst ku czci Świętego Józefa Oblubieńca.

– Akatyst to rodzaj hymnu liturgicznego, typowego dla chrześcijańskich kościołów wschodu, zwłaszcza posługujących się językiem greckim, przede wszystkim dla Cerkwi prawosławnej. Składa się z mniejszych form poezji liturgicznej – kondakionów i ikosów. Akatyst to rodzaj hymnu liturgicznego, typowego dla chrześcijańskich kościołów wschodu, zwłaszcza posługujących się językiem greckim, przede wszystkim dla Cerkwi prawosławnej. Składa się z mniejszych form poezji liturgicznej – kondakionów i ikosów – tłumaczy Jakub Grzegorzewski.

W modlitwie uczestniczyli licznie zgromadzeni wierni oraz księża posługujący w parafii.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO