Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

W pierwszy piątek modlili się za misjonarzy i służbę zdrowia

piątek, 03 kwietnia 2020 08:36 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Chcemy dziś oczyma wyobraźni sięgnąć do naszych misjonarzy – mówił biskup Jan Piotrowski podczas pierwszopiątkowej Mszy Świętej w kieleckiej katedrze.

Eucharystię, jak co miesiąc, sprawowano przy Ołtarzu Matki Bożej Łaskawej w intencji misjonarzy naszej diecezji oraz dzieła misyjnego na całym świecie. W sposób szczególny modlono się za biskupa Antoniego Rejmana, polskiego franciszkanina posługującego w Boliwii, który został zakażony koronawirusem.

– Stajemy u stóp Maryi z tym nurtującym pytaniem: „Panie, do kogóż pójdziemy?”. Ty nas zapraszasz, abyśmy poprzez dar Bożego Słowa i łamanego chleba umocnili się na drodze naszych życiowych doświadczeń, które dotykają nas samych w naszym mieście, diecezji i na świecie. Chcemy dziś oczyma wyobraźni sięgnąć do naszych misjonarzy jak to czynimy w pierwszy piątek miesiąca. Oni też przeżywają swoje przykre doświadczenia, wśród których głoszą Ewangelię – mówił biskup kielecki.

Homilię wygłosił ks. Adam Pawlik, który mówił o prawdzie i głoszeniu Słowa Bożego. – Trudne jest życie proroków. Bóg posyłał ich do narodu wybranego. Oni wykonywali zlecone im zadania, a głównym obowiązkiem proroków było głoszenie prawdy. Czasami były to prawdy drastyczne, bo ci prorocy zwiastowali karę Bożą, wzywali do nawrócenia i pokuty, żądali realizowania Bożych przykazań. Słuchano ich niechętnie i spotykali się z niezrozumieniem – tłumaczył.

Posłuchaj całej homilii:

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO