Reklama Patronat Koncert życzeń Kontakt
Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 FM | Włoszczowa 94,4 FM
Tryb Ciemny
eM Radio
WŁĄCZ RADIO
OTWÓRZ NA TELEFONIE
Kod QR
Ks. Paweł Ścisłowicz: Religia kształtuje postawę miłości i szacunku
autor
Aleksandra Rękas
2026.06.25 09:10

– Za nami drugi rok, w którym obowiązuje ograniczenie liczby lekcji religii z dwóch do jednej godziny, a ocena z religii nie jest wliczana do średniej. Klasy są łączone, a lekcje religii są organizowane na początku lub końcu zajęć. Uczniowie, rodzice i katecheci musieli odnaleźć się w tej nowej płaszczyźnie – mówił ks. dr Paweł Ścisłowicz, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kielcach, na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak powiedział ks. Ścisłowicz, frekwencja uczniów na lekcjach religii jest wysoka.

– W diecezji kieleckiej, w szkołach podstawowych mamy ponad 90 procent dzieci, które uczęszczają na religię. W szkołach średnich ten wynik jest niższy, między 60, a 70 procent. To bardzo ważny głos rodziców, którzy pokazują że lekcja religia jest dodatnią wartością w kontekście wychowania – zaznaczył dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

SŁOWO DNIA

NAJNOWSZE

CZYTAJ DALEJ