Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Trwa audycja
"Prawdę Mówiąc" poranna rozmowa Katarzyny Bernat.
CENTRUM MAM new2
POGODA
KIELCE
BUSKO-ZDRÓJ
KIELCE
KOŚCIÓŁ

GALERIA

PUBLICYSTYKA
CIEKAWOSTKI
AUDYCJE RADIOWE
AKADEMIA FINANSÓW

MIASTO

Ściegiennego nadal pojedziemy tylko 40 km/h

piątek, 21 sierpnia 2015 13:25 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Kolejne problemy przy remoncie ulicy Ściegiennego. Przez ostatnie upały na wyremontowanej, jeszcze nie oddanej do użytku drodze, pojawiły się koleiny. Oznacza to, że przebudowa przedłuży się, a kierowcy nadal będą musieli zdjąć nogę z gazu, bowiem obowiązująca tam prędkość nadal będzie wynosiła 40 km/h.

 

Musimy jeszcze poczekać na koniec jednej z najważniejszych inwestycji drogowych ostatnich lat. Początkowo prace miały tam potrwać do 8 maja, jednak termin został przedłużony do 31 sierpnia. Już teraz wiadomo, że i ta data nie zostanie dotrzymana, bo na remontowanej ulicy w pobliżu skrzyżowania z ulicą Kalinową pojawiły się koleiny. – Mamy tam do czynienia z koleinami ponadnormatywnymi. Dopuszczalna koleina to 6 milimetrów, natomiast tam na niektórych odcinkach sięga ona 16 milimetrów. Wykonawca zadeklarował, że wadliwą nawierzchnię sfrezuje, a w miejsce usterki wbuduje znacznie mocniejszą mieszankę asfaltu – mówi Jarosław Skrzydło z Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Wykonawca zajmie się problemem nawierzchni dopiero we wrześniu, bo w takiej sytuacji musi być przygotowany projekt tymczasowej organizacji ruchu.  Przynajmniej na razie oznacza to, że całej długości ulicy Ściegiennego nadal obowiązującą prędkością będzie 40 km/h. – Jeżeli komisja odbiorowa stwierdzi, że nie ma żadnych przeszkód żeby na pozostałych, wyremontowanych odcinkach zastosować prędkość docelową czyli siedemdziesiąt kilometrów na godzinę, to będzie to wdrożone – dodaje Skrzydło.

Całkowity koszt inwestycji to 96 milionów złotych. 

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO