Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Za nami VII Rodzinny Rajd Pieszy z biskupem Marianem Florczykiem

sobota, 15 września 2018 14:00 / Autor: Weronika Grela
Weronika Grela

W sobotę odbył się VII Rodzinny Rajd Pieszy pod hasłem „Kielce znane i nieznane”. Pomysłodawcą i głównym uczestnikiem wydarzenia był ks. biskup Marian Florczyk, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej.

Uczestników rajdu nie odstraszył pochmurny poranek. – Pogoda jest zamówiona. Ksiądz biskup się jeszcze wrócił, bo chyba zbyt krótko się modlił o nią wczoraj i musi teraz dołożyć modlitwy, żeby ta pogoda wytrzymała do końca rajdu – żartobliwie powiedział ks. Krzysztof Banasik, uczestnik pieszej wycieczki.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10 wspólną modlitwą na placu św. Jana Pawła II, przy kieleckiej Katedrze. Przewodniczył jej biskup Marian Florczyk, który wspomniał również o martyrologii kielczan oraz o chorych i cierpiących. – Wszyscy wiedzą, jaki jest cel naszego wędrowania. Jest nim poznawanie naszego miasta i modlitwa za tych, którzy żyją w Kielcach. Dodatkowo będziemy przypominać wydarzenia z przeszłości i wspominać osoby, które były związane z naszym miastem – podkreślał hierarcha.

Na VII Rodzinnym Rajdzie Pieszym nie zabrakło rodziców ze swoimi pociechami. – Zabraliśmy dzieci, żeby pokazać im Kielce od tej mniej znanej strony i zachęcić ich do takich pieszych wędrówek po naszym mieście. Na co dzień nie zauważa się wszystkich rzeczy, a przy okazji takiego rajdu będzie ku temu okazja – mówiła jedna z uczestniczek.

Uczestnicy rajdu przeszli wraz z przewodnikiem ok. 10 km. Na trasie piechurów znajdują się takie miejsca jak m.in. cmentarz katedralny, kościół Garnizonowy, Skwer Harcerski, Skwer Katyński, a także Kadzielnia. Na zakończenie pieszej wycieczki przewidziano wspólne ognisko

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO