Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Wierni uczcili rocznicę śmierci ks. biskupa Kazimierza Ryczana

czwartek, 13 września 2018 18:14 / Autor: Weronika Grela
Weronika Grela

Wierni diecezji kieleckiej podczas uroczystej Mszy świętej w kieleckij Bazylice Katedralnej uczcili pierwszą rocznicę śmierci księdza biskupa Kazimierza Ryczana. Biskup senior diecezji kieleckiej zmarł 13 września 2017 r.

Liturgii przewodniczył ks. bp Jan Piotrowski, który w swojej homilii wspominał zmarłego duszpasterza. – Dzisiaj, z racji pierwszej rocznicy Jego śmierci, gdy stoi już przed obliczem nieśmiertelnego Pana, wiem, że słowa, które wybrzmiały podczas uroczystości pogrzebowych w homiliach, modlitwach, a także w nadesłanych telegramem wspomnieniach są świadectwem ukazującym, jakże szlachetnym i gorliwym kapłanem, naukowcem i świadkiem wiary był ks. bp Kazimierz Ryczan. Wzywał On wszystkich do zachwytu Bogiem, wskazywał drogę niełatwą, ale zawsze pełną prawdy. Rok temu podczas Mszy Świętej żałobnej powiedziałem, że Jego szczera wiara, zbudowana na żywej tradycji modlitwy i zaufania Bogu, dawała Mu pewność, że jest blisko Pana. Taką wiarę od pierwszych dni swojej pasterskiej posługi, 11 września 1993 roku wniósł w życie Kościoła kieleckiego - podkreślał biskup Jan Piotrowski.

Podczas uroczystości rocznicowych w Bazylice Katedralnej zostało poświęcone epitafium ku pamięci zmarłego biskupa.

Dodatkowo, przypominamy, że w kieleckiej katedrze można również oglądać wystawę fotografii poświęconą świętej pamięci biskupowi Kazimierzowi Ryczanowi.

Posłuchaj całej homilii ks. bp. Jana Piotrowskiego:

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO