Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Powiatowe Targi Pracy w Rakowie

piątek, 21 września 2018 12:51 / Autor: Weronika Grela
Weronika Grela

30 wystawców i 500 miejsc pracy czekało na wszystkich zainteresowanych na kolejnych Powiatowych Targach Pracy, które tym razem odbyły się w Rakowie. Choć bezrobocie od kilkunastu lat jest na najniższym poziomie, to na piątkowym spotkaniu nie brakowało ani wystawców, ani samych bezrobotnych.

Główną ideą Targów Pracy jest rozwijanie rynku pracy oraz przybliżenie osób bezrobotnych, które poszukują pracy do pracodawców. - Jest to idea, która nam przyświeca, ponieważ ciągle spotykamy się z odmowami przyjęcia zatrudnienia, tylko dlatego, że zbyt daleko jest położone miejsce zamieszkania od miejsca pracy - mówiła Małgorzata Stanioch, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach.

Szczególnym zainteresowaniem osób młodych cieszyły się oferty pracy pochodzące z Niemiec i Austrii. - Osoby, które odwiedzają nasze stoisko, czy stoisko Wojewódzkiego Urzędu Pracy to osoby młode, które są zainteresowane pracą poza granicami naszego kraju. W ramach sieci EURES dostępnych mamy ponad 500 ofert pracy. Najwięcej ofert pracy mamy do Niemiec, Czech, Austrii, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii, jest to głównie branża budowlana - mówiła Agnieszka Stokowiec, doradca zawodowy z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach.

 Swojego zadowolenia z Targów nie kryła wójt Rakowa, która doceniła organizację wydarzenia. - Cieszę się, że Targi Pracy odbywają się właśnie w Rakowie. Są one bardzo dobrą formą kontaktu pracodawców z pracobiorcami. Myślę, że młodzi ludzie, których tutaj jest sporo, będą mieli możliwość przyjrzenia się ofertom pracy oraz podjęcia decyzji w sprawie swojej przyszłej kariery zawodowej - mówiła Alina Siwonia, wójt gminy Raków.

Kolejne Powiatowe Targi Pracy planowane są na 19 października w Morawicy.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO