Final 4 2019

Vardar Skopje z Pucharem Europy!

niedziela, 02 czerwca 2019 19:56 / Autor: Piotr Natkaniec

Po raz drugi w historii szczypiorniści Vardaru Skopje wygrali Final Four Ligi Mistrzów. Macedończycy pokonali Telekom Veszprem 27:24.

W pierwszej połowie warunki dyktowali gracze Vardaru, którzy po kwadransie wyszli na 3-bramkowe prowadzenie, a w końcówce po bramkach Skube i Kristopansa podwyższyli swoją przewagę do pięciu goli.

W drugiej części gry Veszprem wspierane przez kilka tysięcy kibiców, sukcesywnie odrabiało straty. Na 12. minut przed końcem Węgrzy złapali kontakt z rywalami i tracili już tylko jedną bramkę (20:21). Ostatnie minuty były niesamowicie zacięte, bowiem wciąż podopieczni Davisa balansowali na pograniczu remisu. Gra toczyła się gol za gol, jednak w decydującym momencie, na 3. minuty przed końcem, to Veszprem nie wykorzystało swojej szansy. Chwilę później bramkę rzucił dobrze znany z Kielc, Ivan Cupić. Macedończycy ponownie wyszli na 3-bramkowe prowadzenie, którego już nie oddali.

Telekom Veszprem - Vardar Skopje 24:27 (11:16)