Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Wyjątkowy konkurs pro-life dla młodzieży

wtorek, 19 października 2021 17:55 / Autor: Michał Łosiak
Wyjątkowy konkurs pro-life dla młodzieży
Wyjątkowy konkurs pro-life dla młodzieży
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Rozpoczyna się osiemnasta edycja młodzieżowego konkursu pro-life. – Czekamy na zgłoszenia afirmujące życie, pokazujące wartość istnienia każdej osoby – mówią organizatorzy. Termin nadsyłania prac upływa 31 stycznia.

Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki zachęca uczniów do twórczego myślenia i ujawniania talentów plastycznych, dziennikarskich, literackich oraz filmowych. Odbywa się w trzech grupach wiekowych: klasy IV-VI i VII-VIII szkoły podstawowej oraz wszystkie klasy szkół ponadpodstawowych, ale także w trzech kategoriach artystycznych. Uczestnicy mogą przygotować pracę literacką, plastyczną lub multimedialną.

 – Najmłodsze dzieci rysują mamy w ciąży, swoje rodziny, czasem wielopokoleniowe i wielodzietne. Opisują adopcje i uwieczniają je na swoich rysunkach. Swoje dzieła tworzą pod opieką rodziców albo nauczycieli. To oni decydują, jakie ujęcie tematu zaproponować, jak na danym etapie rozwoju dzieci powiedzieć im o miłości i szacunku do życia – opowiada Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor ds. edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka i organizatorka konkursu.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 stycznia. Prace muszą w pozytywny sposób pokazywać wartość życia każdego człowieka. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 19 marca podczas gali finałowej w Częstochowie, jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli. Szczegółowe informacje, w tym regulamin i elektroniczny arkusz zgłoszeniowy, znajdują się na stronie konkurs.pro-life.pl

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka powstało w 1999 roku. Jego misją jest edukacja w zakresie pro-life oraz szeroko rozumiana ochrona życia człowieka na każdym etapie jego rozwoju.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO